HCB Karviná
Zápasy
út 25.5.2021 | Redakce

O titulu se rozhodne v neděli u nás!

Zápasové menu

Skvělý závěr předvedli naši hráči v Plzni, když se nechtěli smířit s porážkou a přestože jsme v koncovce úterního utkání prohrávali už o tři góly, dokázali jsme jej nakonec zvrátit ve svůj prospěch. Dramatická finálová série se tak přesouvá k nám do Karviné. V neděli ve třináct hodin se tak za asistence televizních kamer rozhodne o titulu mistra ČR pro sezónu 2020/21!

Diváci sledovali ve finálové sérii už čtvrté vyrovnané utkání. Dosavadní skóre je neskutečně těsné, dvakrát vyhrál Baník 27:26, dvakrát skončilo utkání remízou a sedmičkové rozstřely pak zvládla tradičně Plzeň.

Nutno dodat, že v úterý Karvinští svému soupeři mistrovský pohár doslova vyrvali z rukou, protože Talent už jej prakticky třímal, když pět minut před koncem vedl 26:23. Jenže Nemanja Marjanović pak zavřel svou bránu, třikrát vychytal plzeňské střelce, včetně toho nejlepšího Milana Škvařila v domácím posledním útoku a baníkovci ze závěrečné akce utkání udeřili Vojtěchem Patzlem.

„Přiznám se, že jsem ani nevnímal, jaký je čas, jen jsem viděl, že mi přišel balon do ruky a přede mnou byla brána,“ popisoval šťastný střelec svou rozhodující trefu.

Vítězství svého týmu označil za šťastné. „Ty zápasy jsou si vesměs podobné. Celá série je vyrovnaná, dneska jsme byli šťastnější my. Důležité bylo, že jsme se nevzdávali, a to se počítá. Jinak to bylo zase psychicky i fyzicky náročné,“ vyprávěl po zápase Patzel.

Jeho karvinská mise tak ještě nekončí. „Hraji první play off za Baník, předchozí série s Plzní jsem nezažil, ale určitě si na pohár chceme sáhnout, chceme doma vyhrát a jsem nadšený, že tu možnost máme,“ zakončil karvinský ostrostřelec, který v utkání odvedl penzum práce. Nejen, že přesně střílel, ale uvolňoval i spoluhráče a poctivě bránil.

Právě obrana byla hlavní devízou Karviné, protože fungovala velmi precizně a hlavně za ní chytali výborní brankáři.

Karvinský trenér Michal Brůna začal více používat hru bez brankáře, ne že by to v tomto střetnutí bylo bůhvíco, ale zrovna poslední a rozhodující akce jeho týmu vyšla.

Od začátku výborně chytal Nemanja Marjanović, přesto to Baníku k poločasovému vedení nestačilo, a tak do druhé půle naskočil do brány jeho kolega Petr Mokroš. A také chytal spolehlivě.

Osud tomu chtěl, že po střetu s domácím Šindelářem musel být ošetřován, šel si nuceně sednout na lavičku a právě kvůli ošetřování jej na tři útoky musel mezi tyčemi zastoupit zase Marjanović. Chytil dvě střely a už tam zůstal, aby mohl v závěru předvést fantastický koncert chycených domácích tutovek.

„Posledních pět minut jsme nebyli schopni dát gól. Já sám jsem nedal tutovku, Karviná pak trestala naše neproměňování ložených šancí. Stalo se nám to už v Karviné, kde jsme vedli o čtyři, tam se na nás soupeř taky dotáhl, ale ještě jsme to zvládli na sedmičky. Teď už jsme za to byli potrestaní, musíme si koncovky zápasů pohlídat lépe,“ přemýšlel po utkání plzeňský Michal Tonar.

Po minulém zápase, kdy se střelecky neprosadil, exceloval v utkání Ondřej Skalický (6 branek). Karvinská křídla se totiž probrala v pravý čas a pomohla k úspěchu týmu devíti góly (ještě Nedoma 3).

Důležité góly v závěru obstaral mladý Růža, který musel alternovat za rozehrávače Mlotka, který měl potíže se zraněnou nohou z předešlého duelu. Na celý zápas to z jeho strany nebylo, Mlotek se ale i tak „kousl“ a když mohl, pomohl. Jinak ale hrál právě Růža a obstál, stejně jako celá sestava.

Vzhledem ke zmírnění protiepidemických opatření je možná i účast o něco většího počtu našich skvělých fanoušků. Můžete nás tak podpořit, a pokud vše dopadne dobře, tak třeba i slavit…

A jak se můžete dostat na halu?:

200 VSTUPENEK NA PRODEJ A REZERVACE PRO MAJITELÉ PERMANENTEK NA ROZHODUJÍCÍ FINÁLOVÉ UTKÁNÍ Č. 5

MAJITELÉ PERMANENTEK:

Zarezervovat se musíte opět napsáním na náš email a počkat na odpověď z klubu, že je Vaše rezervace potvrzena. Pokud Vám nepřijde potvrzení, je rezervace neplatná. (Počkejte prosím do pátku, než všem odpovíme.)

200 VSTUPENEK NA PRODEJ:

Vstupenku si můžete zakoupit od zítřejšího dne (ve čtvrtek) od 9:00 na sekretariátu. Cena vstupenky je 100 KČ. Rezervace není možná.

Před utkáním je nutné přijít na halu nejpozději do 12:45. Poté bude hlavní vchod uzavřen. Utkání začíná v neděli v 13:00 hodin.

REZERVACE

Musí se jednat o skutečné držitele permanentek. Pro rezervaci je nutné napsat jméno a příjmení, číslo Vaší permanentky, číslo sedadla uvedené na permanentce a odeslat email na: info@hcb-karvina.cz

PROKÁZAT SE NEGATIVNÍ (několik možností):

Prokázat se negativním výsledkem PCR či antigenním testem (ne starším než 72 hodin)

Prokázat se potvrzením o prodělání nemoci Covid-19, které není starší než 180

Prokázat se potvrzením o očkování alespoň první dávkou vakcíny, které proběhlo minimálně před 21 dny

RESPIRÁTOR A ROZESTUPY:

Každá osoba v hale včetně fanoušků musí po celou dobu používat respirátor (např. FFP2/KN 95) nebo obdobný prostředek dle

mimořádného opatření MZČR. Sedět smíte odděleně v každé druhé řadě a to nejméně ob jedno sedadlo. Minimálně však 2 metry od sebe.

Prosíme všechny permanentkáře, aby se rozhodli co nejdříve.

U vstupenek není možná rezervace. Je nutné si přijít zakoupit vstupenku osobně na sekretariát ve čtvrtek od 9:00.

... JSME BANÍK!

foto: Hynek Sladký

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Petr Štochl, trenér Talentu Plzeň: „Vítězství bylo hodně blízko. Jsem naštvaný, protože v závěru jsme vedli o dva góly a měli tam dvě jasné šance, které jsme neproměnili, a Karviná to dokázala využít. To se nemůže stát. Nejen, že ty šance nedáme, ale pak jsme i poměrně snadno inkasovali, nebyli jsme dostatečně agresivní v obraně. A ještě pak za nerozhodného stavu necháme vystřelit zrovna Patzla. Závěr nebyl z naší strany dobrý a odsoudili jsme se k tomu, že musíme jet ještě jednou do Karviné. Musíme se dát fyzicky dohromady a pokusíme se tým znovu nastartovat. Jsem přesvědčený, že pokud předvedeme dobrý výkon, tak vyhrajeme."

Vojtěch Patzel, spojka HCB Karviná: „Všechny zápasy téhle série jsou nesmírně vyrovnané, dneska jsme byli šťastnější my. Jeli jsme se sem porvat o rozhodující zápas doma, nebylo co vzdávat. Chceme hrát o titul a získat ho doma. Já jsem šťastný, že mi to tam v závěru padlo. Ani jsem nevěděl, co hrajeme, kolik zbývá času. Dostal jsem balón a vystřelil.“