st 31.3.2010 | Ivo Dudek

Plná hala viděla naše druhé vítězství v semifinále

Ten, kdo sobotní výborný výkon a vítězství našich hráčů v Praze pochopil jako tu nejlepší pozvánku k návštěvě dnešního druhého semifinále, neudělal chybu a mohl být u karvinské oslavy házené. Hráči vedeni trenérem Hantákem podali totiž velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhráli i druhý semifinálový zápas. Vedeme tak v sérii 2:0 a máme možnost rozhodnout už v pondělí v Praze o postupu do finále!

Začátek byl jako vždy s Duklou opatrný a hráči se navzájem "oťukávali". O naši první branku se v druhé minutě postaral Ivanov a další dvě přidal po pěkných akcích Pavlíček. Za hosty se prosadil Brabec ze sedmička a po něm Piskač, který odehrál velmi dobrý první poločas. Využíval toho, že naše obrana se starala zejména o Poláška, rychle k němu přistupovala a tím se mu otvíral prostor na brankovišti.

Obrana nám vůbec fungovala po celé utkání na jedničku a za ní podal výborný výkon Mrkva. Naši hráči hráli s velkým nasazením, bojovností a bylo na nich opravdu vidět jak moc chtějí toto druhé vítězství Dukle uzmout. Každý úspěšný blok, každá podařená jak obranná tak útočná akce byla hráči oslavována, dostávali se čím dál více do varu. To samozřejmě ocenila i plná hala a dávala hráčům svým povzbuzováním náležitě najevo, že se jí to líbí.

Naopak hráči Dukly za těmi našimi právě v nasazení a bojovnosti za našimi zaostávali, což náležitě komentoval i trenér Pauza na pozápasové tiskovce.

Od zhruba 14. minuty se toto nasazení našich hráčů začalo projevovat na skóre a získali jsme malý náskok.Ten jsme potom udržovali až do konce poločasu.

Jak už stalo v této sezóně vícekrát, začalo se v utkání s Duklou rozhodovat na začátku druhé půle. Obrana se dá se říci ještě zlepšila - k ubránění a blokování spojek se totiž přidalo i to, že ubránila pivota Piskače, který ke svým čtyřem brankám z prvního poločasu už nepřidal žádnou! Naopak Saša Ivanov se prosazoval i nadále stejně jako další jeho spoluhráči. Mezi 42. a 44. minutou jsme třemi brankami v řadě odpor pražanů zlomili a dá se říct, že od té chvíle se dalo spekulovat jen o tom, jak velkým náskokem bude náš možná nejlepší výkon této sezóny korunován.

Konec utkání si tak mohli hráči užít ovací ve stoje od plné haly. Je vidět, že když hráči bojují, hrají srdcem a nechají na palubovce vše, divák to ocení a do haly si cestu najde. Proto i vám, divákům patří od hráčů veliké poděkování - vaše podpora byla velmi cítit a všichni hráči to oceňují a jsou za ni rádi. Věříme, že i na další utkání play off zase přijdete a určitě nebudete litovat!