ne 11.4.2021 | Redakce

Po dalším sedmičkovém dramatu vedeme 2:1 na zápasy.

Úplně stejným výsledkem 25:25 jako skončilo druhé utkání čtvrtfinálové série, skončilo i to třetí. Tentokrát na palubovce Zubří. Série se stěhovalo na Valašsko za vyrovnaného stavu 1:1 a tak byla jistota, že se bude hrát po oba víkendové dny.

Do utkání jsme vstoupili výborně, ujali jsme se rychle vedení a domácí se nemohli dostat do tempa. V sedmé minutě jsme vedli 5:0 a měli jsme dobře našlápnuto. Dařila se nám souhra v útoku, výborně pracovala obrana. Domácí si moc nevěděli rady a náš náskok když zrovna nenarůstal. Tak minimálně zůstával na pěti brankách. Ve 26. minutě zvyšoval Užek na 13:7 ale následující minuty jsme nezvládli. Nepozornosti v obraně a nepřipravená střelba a technické chyby v útoku nás stály toto slibné vedení. Těsně před sirénou proměnil Jurky rychlý útok a domácí snížili na rozdíl pouhé jediné branky!

A když domácí Hlinka podstřelem proměnil hned první útok domácích, začínalo se znovu a náš velice slibný náskok se rozplynul. Domácí šli v následujících minutách dokonce krátce do vedení o jedinou branku. To ale mělo krátkého trvání a nám se přece jen podařilo opět domácí přetlačit a šli jsme do vedení. V 55. minutě jsme vedli o tři branky, ale poté se opět opakovala koncovka první půle. Sice jsme ještě v 58. minutě vedli 25:23, když zakončoval Solo do prázdné zuberské branky a potrestal tak chybu domácích v útoku. Ale potom domácí snadno vstřelil dvě branky za sebou a nám se nepodařilo kontrovat. Výsledek po skončení utkání byl stejný jak v nedělním druhém utkání série a znovu tak přišly na řadu sedmimetrové hody.

Tentokrát jsme byli ale úspěšnější. Naši střelci byli stoprocentní, ale na straně domácích nebyli úspěšní Hlinka s Přikrylem. S jejich pokusy si poradil Marjanovič a v neděli pokračuje série za stavu 2:1 ro nás a máme šanci ukončit čtvrtfinále už v Zubří. Nicméně o tom, že to nebude vůbec jednoduché, jsme se mohli přesvědčit v posledních dvou duelech.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Hodnotím kladně to, že jsme dnes získali vítězství na sedmičky. Nicméně nemůžu být spokojený s tím, že jsme si nechali vzít vedení o šest branek. Domácí vytrvale stahovali, až se jim to podařilo a nakonec šli dokonce do vedení. Chtěl bych ale moc pochválit kluky za jejich morál a jsem rád, že nám dnes sedmičky vyšly.“

Michal Tonar, trenér Zubří: „Velké poděkování celému týmu, kluci odvedli maximum. Dokázali jsme se vyhrabat ze špatného začátku a na konci nám možná trošku chyběla odvaha a štěstí a k sedmičkám třeba ani nemuselo dojít. Sedmičky, to je vždy loterie a s tím nikdo nic neudělá, nikdo samozřejmě nepromění sedmičku schválně. Takže po dnešku tlustá čára, zítra začínáme od 0:0 a série končí až třetím vítězstvím.“