ne 22.5.2011 |

Po nepovedeném začátku jsme v Zubří sahali po bodech

V sobotu 21. května jsme hráli v Zubří velice důležité utkání, které může být rozhodující v boji o bronzovou medaili. Přes velmi nepodařený začátek utkání, kdy jsme v deváté minutě prohrávali 0:5 jsme se zlepšeným výkonem v druhém poločase dostali do hry a v dramatické koncovce jsme nakonec bohužel podlehli o jedinou branku 21:22.

Celý týden jsme se připravovali na hru, kterou Zubří hraje ale bohužel ne vše se podařilo přenést na palubovku přímo v utkání. Sice jsme pokryli křídla, rychlé protiútoky ale útočná hra se nám nedařila.

Na začátku nás zabrzdil velice nepodařený úvod. Už v deváté minutě jsme museli vzít time out. Prohrávali jsme totiž už 5:0! Ten trochu zabral protože od té doby jsme začali přece jen lépe hrát v útoku. První branku zaznamenal symbolicky náš nejlepší střelec v poledních utkáních Krzysztof Lyžwa. Ten se stal nakonec nejlepším střelcem i v Zubří s osmi brankami.

V dalším průběhu se k němu ale ze spojek přidal už jen Vojta Petrovský. Ostatní spojky neměly svůj den a nedařilo se jim. Když se k tomu přidá i slabší jarní forma našich křídel, která se ani v tomto utkání nedokázala výrazněji prosadit, bylo jasné, že to nebudeme mít lehké. Naštěstí dobře fungovala obrana a tak i domácí měli problém se zakončením.

Druhý poločas sice zase začal brankou v naší síti, ale poté jsme začali dotahovat. Obrana zase fungovala dobře a v útoku jsme přece jen zaznamenávali více úspěchů než v první půli. Dařilo se Romanovi Požárkovi, který jak dobře bránil, tak střílel důležité branky z nelehkých pozic na brankovišti Zubří. Vyšla nám zejména fáze mezi 49. s 56. minutou, kdy jsme zaznamenali 6 branek oproti jen jedné v naší síti. Tato šňůra znamenala, že jsme nejen vyrovnali ale dokonce jsme se dostali do vedení 21:20! Pak se nám už ale nepodařilo přidat další branku a domácí ve velmi dramatickém výsledek otočili. Ještě jsme měli možnost posledního útoku, který v poslední vteřině zakončoval brankou Sliwka. Tato branka ale bohužel nebyla pro průraz uznána.

A tak s posledním klaksonem svítil na světelné tabuli výsledek 22:21 pro domácí Zubří. To tak má před námi dvojbodový náskok v souboji o bronzovou medaili. O zlato si to mezi sebou rozdají Lovosice s Duklou. Tyto týmy mají po dnešní remíze Lovosic v Hranicích shodný počet bodů a tak se v posledních dvou kolech ještě může ledacos stát.