čt 12.12.2013 |

Po třech porážkách konečně vítězství

Vedení klubu HCB Karviná reagovalo na nemilou situaci, když jsme ze tří zápasů v řadě odešli poraženi. A to dokonce i z palubovky do té doby posledního Přerova. A tak zřídilo funkci sportovního ředitele, které se ujal Jardu Hudeček. Má sice hodně povinností včetně těch trenérských u reprezentace mužů ale pomoc neodmítl.

Na lavičce se tak objevil vedle trenéra Michaliska a vytvořili spolu tandem, který měl pomoci ke zlepšení atmosféry v týmu, herního projevu a samozřejmě hlavně k zisku bodů. A to se hned od začátku těžkého duelu s Duklou ukázalo jako správná cesta. Jarda totiž neúnavně hecoval a motivoval hráče a nedal jim chvíli oddychu. Ti, možná právě i díky jeho přítomnosti na lavičce, opravdu ožili a od začátku se pustili do soupeře s vervou. Dukla se momentálně také potýká s poklesem formy a body si neodvezla ani od nás.

První branku utkání sice zaznamenal hostující Rams ze sedmičky ale potom se v rychlém sledu trefil Radek Sliwka a dvakrát Honza Užek a vedení bylo na naší straně. Pomalu jsme si budovali náskok. V 11. minutě už byl stav 8:3 a hosté byli nuceni vybrat si první time out. Ten zafungoval dokonale. Naše převaha už nebyla tak výrazná a Dukla se dostala do zápasu. V poločase bylo srovnáno na 12:12 a mohlo se začínat od znova.

Hosté začali druhý poločas podstatně lépe než první a nakrátko se ujali vedení (13:15 v 44.min.). Naši borci ale neúnavně bojovali a k výbornému výkonu se rozchytal Víťa Schams a hráči v poli toho využili ke zvratu v utkání. Šňůrou pěti branek v řadě jsme otočili na 20:16 a na tento obrat už hosté nebyli schopni reagovat.

Teď nás čeká poslední letošní zápas v Kopřivnici. Tam musíme také zvítězit abychom se udrželi v kontaktu s první šestkou a bylo tak po novém roce o co hrát. Doma se s vámi, našimi fandy, uvidíme zase 1. února 2014. To přivítáme na naší palubovce tým Brna. Srdečně zveme, přijďte nám pomoci v honbě za první šestkou!