ne 17.2.2019 |

Pohodové vítězství s Frýdkem Místkem

Po dvou porážkách v řadě jsme nepřipustili další ztrátu a porazili jsme o deset branek Frýdek Místek, když jsme o vítězství rozhodli zlepšenou hrou v druhém poločase.

Hned od začátku utkání, ve kterém dostal hned od začátku v naší brance důvěru Mokroš, měly navrch útoky nad obranami. To bylo jednoznačně poznat z toho, jakým tempem přibývaly branky na obou stranách. Hráči obou týmů se s tím opravdu nepáraly a útok střídal útok. Na straně Frýdku Místku bral na sebe střelbu zejména Strack a doplňoval jej Kocich. Na naší straně byla střelba rozložena mezi více hráčů a postů. Až na malé úseky, kdy jsme si  vybojovali náskok tří branek, bylo skóre velmi vyrovnané. Těsně před přestávkou byl stav 17:17, ale v poslední minutě se trefili Michal Brůna s Honzou Užekem. Šli jsme tak do šaten přece jen s malým náskokem dvou branek.

Druhý poločas byl velmi odlišný. Rychle jsme si vypracovali náskok. Hosté mnohdy zbytečně chybovali v útoku a i z toho pramenil náš brankový trhák. V 41. minutě byl stav 27:21 a hosté, přes veškerou snahu, na tento vývoj nedokázali odpovědět. Dohrálo se už celkem v poklidu, i když trenér Michalisko dal šanci hráčům z lavičky. Své další extraligové minuty, a dokonce i branky, si tak připsali Růža, Zamarski a Mucha.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Jsme samozřejmě rádi, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu. V prvním poločase jsme byli přece jen nervózní a soupeř se nás dlouho držel. Po přestávce jsme se už uklidnili, začali hrát svou hru, a když jsme získali náskok, dovedli zápas do konce. Nicméně pořád to beru tak, že rozhodující je play off, a to se už hodně blíží. Myslím, že ani první místo před play off nebude to hlavní jako spíše to, abychom tam došli ve zdraví, a potom bude rozhodovat momentální forma týmů.“
Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Zasloužené vítězství domácích. My hráli to, na co máme. Dělali jsme moc zbytečných chyb v útoku a z toho domácí těžili a dávali snadné branky.