po 4.2.2019 |

Poprvé jsme doma prohráli

Každá série jednou končí a teď jsme se i my o tom přesvědčili. V dramatickém derby si nakonec odvezli oba body hosté z Kopřivnice.

Nedělní utkání 16. kola Strabag Rail extraligy bylo dost podobné tomu, které odehrály týmy Kopřivnice a Karviné na podzim v Kopřivnici. Bylo hodně vypjaté, plné osobních soubojů a dramatické do samotného konce.

Začátek byl nervózní a plný dvojminutových trestů. Hosté začali lépe a vedli 1:3. Poté jsme se ujali taktovky zápasu my a měli jsme dlouho dlouho navrch. Dařilo se Nemovi v naší brance a jeho zákroky pomohly k tomu, že jsme vývoj utkání otočili. Přesnou mušku měl zejména Honza Zbránek, který zaznamenal tři přesné trefy v rychlém sledu. Prosazovali se ale ze všech postů, jak na postavenou obranu, tak z rychlých útoků. Hosté se prosazovali o poznání obtížněji a skóre, pomalu ale jistě, narůstalo v náš prospěch. Poločas skončil 18:13.

Prvních zhruba deset minut druhé půle bylo velmi podobných té první. Udržovali jsme si náskok a pořád jsme měli blíže k zisku bodů. Ale s blížícím se koncem se obraz hry měnil. Hosté stále nadšeně bojovali a my jim trochu vyklidili pole. Svými technickými chybami jsme dávali hostům šance a ti jich využívali. Zejména Fulnek měl v druhém poločase přesnou mušku. Důležitý moment přišel v 55. minutě, kdy dostal červenou kartu po třetím dvojminutovém trestu do té doby dobře hrající Solák. Ve velmi vypjaté koncovce nakonec oba body získali hosté a mohli se tak radovat ze zisku dvou bodů z karvinské palubovky. Ta v této sezóně doma prohrála poprvé.

Nám nezbývá než to respektovat, z prohry si vzít ponaučení a dobře se připravit na důležité utkání 12.2.2019 v Plzni, kde se bude hrát v přímém souboji s domácími o první místo tabulky. Utkání můžete sledovat na ČT sport v 20:15 hodin. Kdo nemůžete být přítomni osobně, držte nám palce aspoň takto, na dálku.

Marek Michalisko, trenér Karviné: „Jsem velmi nespokojený. Bohužel jsme si dnešní zápas prohráli sami strašidelným výkonem v druhém poločase. V útoku jsme udělali hodně technických chyb a ani v obraně jsme nehráli dobře. Dostali jsme facku, která jednou asi musela přijít. Takže se zase tolik nestalo a my se teď musíme dobře připravit na další kolo, vzít si ztracené body zpět jako se to dnes podařilo Kopřivnici.“