HCB Karviná
Zápasy
čt 13.4.2023 | Ivo Dudek

Porazili jsme Lovce a semifinále je srovnáno!

Zápasové menu

Druhé semifinále, tentokrát na naší palubovce, jsme ovládli a série se přesunuje do Lovosic za stavu 1:1. Opět jsme celou dobu vedli, ale tentokrát jsme, na rozdíl od prvního duelu, zvládli i koncovku.

Hned od prvního hvizdu rozhodčích se naši hráči pustili do soupeře s velkou vervou. Opravdu jsme začali výborně a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Po rychlých akcí většinou do otevřené obrany hostů jsme vedli už na začátku páté minuty 6:1. Položili jsme tak hned v úvodu základ pro úspěšné zvládnutí druhého utkání semifinále.

Hosté sice kontrovali oddechovým časem a mírně korigovali ale na vývoji utkání se nic nezměnilo. Ve dvanácté minutě totiž navyšoval Honza Užek na 11:5 a o pět minut později Patrik Fulnek dokonce na 14:7. A náskok sedmi branek jsme si přenesli až do druhé půle. Poločasový hvizd totiž zastavil hru za stravu 21:14 pro nás.

Začátek druhého poločasu nás zastihl trošku v útlumu. Koneckonců v takovém tempu, jak naši hráči předváděli v prvním poločase nejde vydržet po celý zápas. A tak jsme to sice byli my, kdo v druhém poločase první skóroval, když se Denis Harabiš trefil přes celé hřiště do prázdné branky hostů, nicméně potom jsme se na sedm minut střelecky odmlčeli. Ale obrana nám fungovala nadále dobře a za ní výborně chytal Martin Galia, který ve středu slavil své 44. narozeniny! Takže této střelecké odmlky hosté využili ke snížení náskoku, ale dostali se nejblíže na čtyři branky.

To naši střeleckou pauzu ukončil Matěj Nantl a náskok se opět začal zvyšovat. Hosté se snažili něco změnit, zkusili hru 7 na 6 ale nic nepomohlo k nějakému zdramatizování zápasu. Ve zbytku zápasu bylo dost vyloučených na obou stranách, ale ani přesilovky na vývoji nezměnily nic. Dovedli jsme utkání k vítězství o čtyři branky, když hosté posledními dvěma brankami aspoň kosmeticky snížili náš náskok.

Před námi je třetí utkání série na palubovce Lovosic. Pevně věříme, že hráči si dobré rozpoložení přenesou i tam a budeme spolu s nimi slavit druhé vítězství v sérii.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Chtěli jsme zopakovat náš výkon z Lovosic, kromě posledních pěti minut a jsem strašně rád, že se nám to povedlo jak v obraně tak útoku. Možná teď máme malou psychologickou výhodu, že se nám tak povedly dva zápasy a jestli to v sobotu ještě jednou zopakujeme, tak máme šanci tam vyhrát.“

Jonáš Patzel, spojka HCB Karviná: „Dneska jsem se cítil na palubovce super, sedlo mi to. Já mám tyto zápasy o všechno rád, tu atmosféru. Doma se mi hraje vždycky dobře, ještě když vás žene dopředu plná hala. Věřil jsem dnes od první vteřiny, že vyhrajeme a že to zvládneme. Jinak v Karviné se cítím super, utíká mi to tady jako voda, řadu věcí jsem si tu oblíbil a můžu opravdu říct, že jsem tady jako doma.“

Roman Jelínek, trenér Lovosic:
„Karviná do zápasu vstoupila dobře, víme, že tak hraje, a upozorňoval jsem na to hráče. Vstup a celý první poločas ovlivnil to utkání. Nemyslím, že by nás Karviná úplně přehrávala, v druhém poločase jsme se zvedli. Karviná ale vyhrála zaslouženě, přehrávala nás jeden na jednoho a na to jsme také hráče upozorňovali. Stav série je jedna jedna a jede se dál.“

Fotogalerie