st 1.4.2009 | Dudek Ivo

Postoupili jsme do semifinále

Druhé čtvrtfinále jsme zvládli a porazili jsme Jičín i po čtvrté v této sezóně. Tím jsme si vybojovali postup do semifinále Zubr extraligy, kde se střetneme s Duklou. Ta si dnes rovněž vybojovala postup, když vyhrála v Kopřivnici 33:25.

Do utkání jsme vstoupili dobře a rychle jsme si vytvořili náskok. Ve 23. minutě jsme vyhrávali 13:7 a zdálo se, že se bude opakovat situace z předešlých vzájemných utkání. Opak byl ale pravdou. Domácí se zvedli a nedovolili aby utržili další debakl. Do poločasu stáhli na rozdíl 4 branek.

Druhé dějství utkání mělo vyrovnaný průběh. Rozdíl ve skóre se příliš neměnil a my jsme vyhrávali pořád o cca dvě až čtyři branky. Drama jsme ale nedovolili.
V 58 minutě proměnil Tomáš Heinz sedmimetrový hod a stav byl 29:26 v náš prospěch. Pak ještě domácí snížili ale více s výsledkem udělat nedokázali.

Trenér Hudeček: Spokojen jsem samozřejmě s postupem ale méně s hrou. Šlo to do 25´ prvního poločasu. Pak jsem polevili a nechali hrát domácí, kteří se tak dotáhli na poločasový rozdíl 4 branek. Druhá půle pokračovala v podobném duchu. Obrana fungovala jakž takž ale útok byl špatný. Hráli jsme netrpělivě, neviděli pivota a tvořili hodně technických chyb. Domácí se pořád drželi na dostřel ale dotáhnout úplně jsme přece jen nenechali. Přísnější měřítko dnes snesli jen Tomáš Mrkva a Ondra Šulc.