ne 29.9.2013 |

Povinné, ale nepřesvědčivé vítězství

Sice jsme dnes porazili poslední Kopřivnici ale vítězství se nerodilo příliš jednoduše. Na dobré výkony z posledních zápasů proti Jičínu a Dukle jsme nenavázali a dnes jsme tak kvalitní výkon nepodali. O vítězství jsme totiž rozhodli až zlepšenou hrou v druhé půli. Zejména v jejím začátku, když jsme prvních 13 minut vyhráli 10:1!

Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Ta tam byla důrazná a pohyblivá hra obrany z minulých utkání. Spíše naopak. Hráči hostů se prosazovali velice snadno a ani brankáři neměli zrovna svůj den. Výsledkem tohoto nepodařeného vstupu do utkání bylo tříbrankové manko, které si hosté vybudovali. V 11. minutě už totiž vedli 8:5. V dalším průběhu první půle jsme sice stav srovnali a poté i obrátili průběh ve svůj prospěch, ale stále to "nebylo ono".

Zvrat utkání přinesl až poločas. Trenér si s hráči v kabině jistě měli co říci a vypadalo, že poločasová "rozprava" padla na úrodnou půdu. Obrana o poznání přidala na důrazu a i její zásluhou si na palubovce mohli otevřít střelnici zejména křídelníci Vančo s Chudobou, kteří oba vstřelili po devíti brankách. Během třinácti minut jsme definitivně rozhodli o osudu zápasu. Otázkou byla jen výše skóre. Jeho nárůst se ale zastavil poté, co trenér Michalisko vystřídal základní sestavu a zapojil do hry zbytek lavičky. "Nemůžeme pořád hrát v sedmi hráčích" komentoval trenér poté na tiskové konferenci toto střídání a má bezpochyby pravdu. V poslední čtvrtině tedy hosté snížili pro ně hrozivý rozdíl ve skóre na v podstatě lichotivé manko šesti branek, kterým utkání skončilo.

Připsali jsme si tedy "povinné" dva body a dostali jsme se pátém kole plném překvapení na třetí místo. Je to ale pouze zásluhou skóre, protože se stejným ziskem šesti bodů jsou hned čtyři týmy. Kromě nás ještě Dukla, Frýdek Místek a Brno.

Další utkání sehrajeme za týden v neděli v 10:30 opět na domácí palubovce. Našimi hosty budou hráči Frýdku Místku, kteří dnes překvapivě dokázali otočit utkání s Duklou a zvítězit. Náš bývalý hráč Vojta Petrovský v tomto utkání zaznamenal 12 přesných zásahů. Takže nás rozhodně nečeká lehký soupeř a proto bychom vás rádi pozvali, přijďte nám pomoci a podpořit v boji o další dva body.