HCB Karviná
Zápasy
so 5.2.2022 | Redakce

Povinné vítězství s Hranicemi

Zápasové menu

​Utkání sedmnáctého kola extraligy mezi Baníkem Karviná a Hranicemi chvílemi mohl připomínat zápas Karviné proti svému „béčku“. V dresu Hranic se totiž představila řada hráčů, kteří u nás hráli nebo dokonce jsou našimi odchovanci.

Začátek utkání nijak neakceptoval to, že hraje tým ze špičky tabulky proti soupeři z jejího konce. Hosté se do utkání vrhli bez jakéhokoliv respektu a v útoku jim vycházely pohledné kombinace. Ty se jim poté i dařilo zakončovat a je třeba říct, že jim k tomu pomáhala naše trochu vlažná obrana. Ve třinácté minutě navyšoval hostující Brož na 4:7 ve prospěch Hranic a vývoj byl tak trochu překvapivý. Nicméně tento náskok tří branek jsme dokázali po time outu trenéra Brůny postupně korigovat a ve 23. minutě, dvěma pěknými brankami v řadě, srovnával Dominik Solák na 11:11. Vzápětí jsme dali rychlé tři branky a dostali se tak do vedení.

Do šaten jsme šli s náskokem jediné branky a naděje hostů na možné překvapení tak stále žily. Nicméně ne nadlouho. Nástup do druhé půle byl z naší strany o poznání lepší než do první. Do hry nastoupil i Vojta patel, který v prvním poločase odpočíval a i díky tomu náš náskok pomalu začal narůstat. Ve 36. minutě navyšoval Matěj Nantl na rozdíl pěti branek (19:14) a ten se už do konce v podstatě neměnil. Až do konečné sirény to bylo o pět až šest branek v náš prospěch a nepřipustili jsme nějaké drama.

Pozitivem utkání bylo určitě to, že si zahráli všichni hráči z lavičky, včetně dorostenců Galii s Pelákem a opory se tak mohly trochu šetřit na další nabitý program. Ve středu 9. 2. nás totiž čeká náročné utkání v Novém Veselí a hned příští sobotu budeme na naší palubovce hostit HSC Suhr Aarau v prvním duelu osmifinále EHF European Cupu.

foto: Marek Běhan

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Dnes jsem chtěl nechat zahrát kluky, kteří se moc na hřiště nedostanou, plus dva dorostence Galiu a Peláka. Po hrůzostrašném prvním poločase jsme se s v tom druhém s příchodem Patzla konečně rozběhli a brali povinné dva body. Děkuji fanouškům, že nás za první poločas nevypískali “.

Jaroslav Hudeček, trenér Cementu Hranice: „Dnes jsem opravdu spokojený s podaným výkonem. Kluci potvrdili to, co jim pořád říkám, a totiž že hrát se dá s každým. Ano, Karviná je lepší, ale pořád to jsou kluci z masa a kostí a při troše snahy se dá s nimi hrát. Nejeli jsme sem vyhrát, v to jsem přece jen nevěřil, ale potřebovali jsme si zvednout sebevědomí po hrůzostrašném utkání s Plzní na další zápasy, ve kterých už potřebujeme bodovat. A to se povedlo. Jsem na kluky hrdý, za to jak se na palubovce Karviné prezentovali.“