HCB Karviná
Zápasy
čt 2.3.2017 |

Předehrávka v Plzni nám vůbec nevyšla.

Zápasové menu

Nepodařilo se nám navázat na velmi podařený výkon proti Zubří a v Plzni jsme prohráli rozdílem třídy.

Hned od začátku to byli domácí, kdo se chopil otěží zápasu a přehrávali nás ve všech činnostech. Plzeňští diktovali tempo a nám dělalo velké problémy se prosadit. Spojky marně hledaly na pivotu Hanische, který byl velmi dobře hlídán. V útoku jsme hráli staticky a nedařilo se nám tedy rozpohybovat obranu domácí aby se v ní objevily nějaké skulinky. Museli jsme tak často střílet z nepřipravených pozic a s takovými ranami si snadno dával radu dobře chytající Štochl v brance domácích. Svými chybami v rozehrávce jsme vybízeli domácí k brejkům a ti tyto příležitosti s lehkostí proměňovali.

Na druhou stranu, když jsme získali míč v obraně my, snažili jsme se o přihrávku do rychlého útoku na hranici rizika ale tentokrát to prostě nešlo. Domácí se stačili vracet a tyto přihrávky překazili. Nedařilo se nám opravdu nic a domácí tak byli na koni.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. O vítězi tak bylo rozhodnuto dávno před konečným klaksonem, otázkou bylo jen to, jakým rozdílem ve skóre domácí vyhrají. Povedla se jim tak dokonale odveta za podzimní porážku na naší palubovce. S ohledem na konečné umístění před play off tato naše porážka v podstatě moc neřeší. Skončíme buď na páté nebo šesté příčce a můžeme se už pomalu chystat ne svého budoucího soupeře pro čtvrtfinále.

Další utkání sehrajeme 11.3. v 18 hodin na domácím hřišti s Hranicemi a pak už bude poslední zápas základní části a to 15.3. v nedalekém Frýdku Místku.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Jsem spokojený, že nám vyšel plán nastoupit na hosty zostra a vypracovat si náskok. I v poločase jsme si řekli, že na úvod druhé půle bude důležité zabrat a náskok navýšit, a to se nám také povedlo. Pak přišlo určité uspokojení a polevení, zápas jsme mohli určitě vyhrát výrazněji. Ale jsem spokojený, i kvůli tomu, že jsem dnes mohl dát prostor jiným hráčům, než těm, kteří nás poslední týdny a měsíce táhnou.“

Alexandr Radčenko, hrající asistent trenéra HCB Karviná: „Rozhodla určitě forma Jana Štochla v brance Plzně a také naše technické chyby. Domácím se po jasném úvodu hrálo dobře, nám se naopak nedařilo vůbec nic. Máme mladý kádr, který se tomu plzeňskému zkušenostmi nemůže rovnat, proto jsou pro kluky i takové zápasy důležité. Potřebují nabrat právě zkušenosti.“

foto: H. Sladký - facebook ČSH