HCB Karviná
Zápasy
ne 26.2.2023 | Redakce

Přehráli jsme Duklu a body zůstaly doma.

V utkání sousedů v tabulce nám šlo hlavně o pojištění třetího místa na závěr základní části Chance Extraligy. A to se povedlo. Na Duklu jsme si vybojovali nedostižný náskok, vzhledem k tomu, že do konce základní části zbývají už jen dvě kola.

Pozorný fanoušek jistě už při rozcvičování mírně znejistěl. Na palubovce totiž chyběl nemocný Dominik Solák. A na straně hostů pro změnu scházel její kapitán brankář Petržala. A tak si jistě mnoho fanoušků položilo otázku – kdo z týmů se s těmito absencemi lépe vyrovná? Odpověď na tuto otázku jsme měli možnost nalézt v průběhu zápasu.

Start zápasu zastihl v lepší pohodě hosty. Naši hráči hráli trochu utlumeně, jako by jim scházela jiskra. V páté minutě jsme prohrávali 1:5 a na to obvykle nejsme v naší hale zvyklí. To byl nejvyšší čas pro to, aby si trenér Brůna vzal time-out. Určitě měl svým svěřencům co říct k nepovedenému začátku. V dalších minutách byl stav vyrovnaný a na našich borcích bylo přece jen vidět, že se dostávají do hry a byla na nich vidět větší bojovnost a nasazení. A to pomohlo k tomu, že jsme začali náskok hostů snižovat.

V deváté minutě navyšoval hostující Krušberský opět na čtyřbrankový rozdíl (4:8), ale další minuty patřily už našim hráčům. Ti se definitivně rozjeli, našli svoji obvyklou jistotu a během šesti minut skóre otočili po šňůře pěti branek v řadě na 9:8. To ještě hosté dokázali srovnat, ale to bylo naposledy, co jsme jim to dovolili.

Po slabším rozjezdu se rozchytal i Petr Mokroš, obrana začala lépe plnit své pokyny a rázem jsme byli pány na hřišti. O branky v útoku se starali zejména Jonáš Patzel, který nastoupil poprvé v našem dresu proti svému domovskému klubu. Přidal se na křídle Honza Plaček, který v tomto zápase dostal hodně prostoru a svou šanci opravdu uchopil dobře. V druhém poločase se přidal i Adam Ptáčník, při absenci Sola dostal také více herních minut a postupně na palubovce ožíval. I on ukázal svůj potenciál a možnosti.

Do šaten jsme šli s náskokem šesti branek a ten jsme v druhé půli udržovali. Až do konce jsme nedovolili dobrou hrou hostům pomýšlet na nějakou dramatickou koncovku. Dukla se totiž nejblíže dostala na čtyři branky.

Získali jsme tak cenné dva body a také v podstatě jistotu třetího místa před startem play-off. A to se nezadržitelně blíží – vždyť do konce základní části zbývají už jen dvě kola a my k tomu ještě máme před sebou středeční dohrávku s Frýdkem Místkem.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Tonar, trenér Dukly Praha: „Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, měli jsme navrch až někdy do stavu 8:4 pro nás. Pak se to otočilo, domácí se zvedli a my jsme přestali být aktivní. Průběh se otočil a v přestávce už to bylo o šest branek pro domácí a to jsme už pak měli těžké. Těší mě, že jsme zvládli dobře druhý poločas, který byl vyrovnaný, a přelívalo se to z jedné strany na druhou. Utkání se pak už dohrávalo tak trochu zlehka. Dnes jsme bohužel táhli za kratší konec provazu.“

Jonáš Patzel, spojka HCB Karviná: „Byl to pro mě první zápas proti Dukle na karvinské palubovce a tak to pro mě bylo trochu zvláštní pocit hrát proti klubu, ve kterém jsem působil vlastně celý házenkářský život. Ale teď jsem tady a jsem rád, že jsme zápas zvládli a vyhráli jsme. Do zápasu jsme nevstoupili v dobrém tempu, nepovedlo se nám pár obran, nedali jsme nějaké šance, ale pak jsme si vzali time, řekli jsme si co hrát a už to bylo lepší. Dnes jsem dal sice nějaké branky, ale se svým výkonem nejsem úplně spokojený. Nedal jsem pár šancí, nějaké zbytečné chyby tam byly, ale hlavně že jsme vyhráli.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Nastoupili jsme do zápasu vlažně, asi se na tom podepsalo i to, že neproběhl nástup, jak jsme zvyklí – měli jsme nějaké technické problémy. A pak nás stálo hodně sil odmakat nepodařený začátek. Kluci ale potom zápas odmakali dobře. Peťa Mokroš se taky po pomalejším rozjezdu rozchytal k dobrému výkonu. Takže nakonec dobrý zápas, měli jsme trošku obavy, jak se vyrovnáme s absencí Dominika Soláka ale kluci to zvládli.“

Fotogalerie