st 20.11.2019 |

Překazili jsme Plzni šňůru bez porážky!

Po nepříliš povedeném prvním poločase jsme se v tom druhém zlepšili a nakonec odvážíme z palubovky Plzně oba body!

V Plzni nás čekal šlágr kola, souboj dvou aktérů poslední finálové série Strabag Rail extraligy. V té rozhodovaly sedmimetrové hody a tak o motivaci a zápletku z obou stran nebyla nouze. Bylo to poznat i z předzápasových vyhlášení z obou stran na webu Českého svazu házené.

Při představování sestav před utkáním bylo zřejmé, že dnes nenastoupíme v nejsilnější sestavě. Jednak Michal Brůna byl na lavičce jako trenér a tudíž bylo jasné, že do hry nezasáhne a také chyběl Radim Chudoba. Na druhé straně domácí nastoupili v plné sestavě.

Začátek utkání nebyl z obou stran úplně přesvědčivý. Oba týmy nebyly úspěšné v útoku a úspěšnější byly obrany a gólmani. Domácí se ujali vedení, ale branky na obou stranách palubovky padaly velmi zřídka. V patnácté minutě byl stav 4:4, když srovnával z pravého křídla Nedoma. Nehrála se příliš pohledná házená, oba týmy totiž vytvořily řadu nepřesností, ale vynahrazovaly to bojovností. S přibývajícím časem se přece jen dostávali do vedení domácí a dá se to přičíst zejména tomu, že jsme často nebyli schopni proměnit i ty nejlepší šance. Domácí to dokázali využít k získání náskoku čtyř branek. Upřímně vzhledem k tomu, že jsme v prvním poločase dokázali skórovat jen osmkrát, tak to nebylo až tak překvapivé. Spíše jsme mohli být rádi, že náskok, i díky tomu, že velmi spolehlivě chytal Nemo v naší brance, nebyl ještě výraznější. Je ale faktem, že Šmíd brance domácích měl ještě lepší úspěšnost, nicméně to se dá přičíst naší nedůrazné střelbě.

První trefu v druhé půli si na své konto připsal Ivančev a náskok domácích narostl na 13:8. Náskok pěti branek nebývá v házené rozhodující, ale přece jen umí pořádně zabrnkat na nervy. Naštěstí naši hráči se nedali příliš znervóznit a nadále poctivě bojovali v každé situaci, o každý míč. A toto jejich nasazení začalo nést ovoce. Během pěti minut jsme dokázali snížit na 14:12 a domácí tím pádem určitě znervózněli. Ale s tím si ještě dokázali poradit a v dalších pěti minutách si vzali zpět náskok pěti branek, když vedli 18:13. V této pasáži nás hodně trápil Macháč na pivotu. Mnohdy měl štěstí na odražené míče, ale jeho téměř stoprocentní střelba domácím hodně pomáhala.

Ale od stavu 18:13 pro domácí přišly naše chvíle. Domácí neproměnili své šance, Nemo v naší brance se činil a konečně jsme dokázali proměňovat vypracované příležitosti. V průběhu následujících minut jsme dokázali šňůrou pěti branek srovnat a v zápětí jít dokonce, po seběhu Urbaňského, do vedení 18:19!   Od té doby jsme získávali převahu a domácí ztráceli půdu pod nohama. Do konce utkání jsme dokázali náskok navýšit a v koncovce jsme už nepustili domácí k zdramatizování.

Jsme tak první, kdo dokázal Talent Plzeň letos v rámci Strabag Rail Extraligy porazit a to dokonce ne jeho palubovce. Určitě je to pro nás vzpruha před nedělní odvetou Challenge Cupu s Železničarem 1949.

Přijďte fandit a pomožte nám k postupu!

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Ta porážka asi jednou musela přijít, je škoda, že to bylo zrovna s Karvinou a doma. Za stavu 18:13 jsme asi usnuli na vavřínech, přitom soupeře jsme dlouho drželi na distanc. Takových výpadků se musíme vyvarovat, soupeř pořád tlačil a pomalu nás přehrával. Z té desetiminutovky, během níž jsme nedali gól se musíme poučit. Bylo až neuvěřitelné, co jsme tam prováděli. Každý si musí sáhnout do svědomí. Dneska to nevyšlo, nedá se nic dělat, ale nesmí se to stávat pravidlem.“
Michal Brůna, asistent trenéra Baníku Karviná:
„Výborný byl Marjanovič v brance, který měl svůj den a k tomu se přidala i slušná obrana 1-5. A dvě tři kombinace v útoku, ty jsme do úmoru opakovali a věřili jsme i za nepříznivého stavu. Máme tři zraněné, i podle bookmakerů jsme byli dole. Asi i to kluky vyhecovalo, šli do toho naplno. My jsme poprvé viděli naživo Plzně bez Mikiho Tonara a zdálo se mi, že jim hodně chybí. Aspoň dělal vždycky velké problémy. Ale třeba měli jen špatný den a nevyšlo jim to. My zase věříme, že tohle bude zápas, který nás odrazí do lepšího období. S výhrou v Plzni nepočítal nikdo.“