čt 15.12.2011 |

Přestřelka v Přerově v náš prospěch

V předehrávce čtrnáctého kola jsme v Přerově potvrdili, že jsme letos nejlépe střílejícím mužstvem Tipgames extraligy. V přestřelce, ve které padlo dohromady 69 branek, bylo 38 do branky domácích. Trend rychlé hry na hodně útoků, který se snaží trenér Trtík družstvu vštěpit, opět přinesl své ovoce a připsali jsme si další dva body do tabulky.

Po dnešním vítězství je jasné, že přezimujeme na třetím místě tabulky s tříbodovou ztrátou na druhé místo. O tom, kdo bude přes zimní přestávku na prvním místě tabulky rozhodnou ostatní zápasy víkendového programu.

Do dnešního utkání vstoupili o něco lépe domácí, kteří si vypracovali malý náskok. V sedmé minutě to totiž bylo 5:2, ale toto vedení dlouho nevydrželo. Už ve třinácté minutě bylo srovnáno na 8:8. O nárůst branek v síti Přerova se nejvíce starali Chodba s Petrovským. Oba dnes zaznamenali devět přesných tref. Zdatně jim ale sekundoval Vančo s osmi brankami.

Naše rychlá hra, snaha o přechod do rychlého útoku, podpořena výbornými zákroky Lefana v naší svatyni slavila v dalším průběhu úspěch a skóre se začalo měnit v náš prospěch. Do poločasu jsme si stihli udělat čtyřbrankový náskok.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Opět se nám dařilo z rychlých útoků překonávat obranu domácích a náskok se zvyšoval až na desetibrankový rozdíl. Ve 42. minutě už to bylo 30:20 v náš prospěch a zdálo se, že dnes překonáme čtyřicetibrankou hranici. V závěrečné čtvrtině se ale brankostroj trošku zpomalil a tak se stav branek na kontě Přerova zastavil na čísle 38. I tak ale padlo v utkání dost pěkných branek a diváci museli být spokojeni. Hlavně tedy ti karvinští, kteří jeli podpořit v dnešním utkání náš tým a za to jim patři velký dík.

Teď je před námi zimní přestávky, která bude vyplněna ME v Srbsku, kde se bude naše reprezentace snažit navázat na její podařené vystoupení z minulého ME v Rakousku před dvěma lety. Další kolo Tipgames extraligy je na řadě osmého února. To budeme hostit Pražskou Duklu a tak start do roku 2012 bude určitě velmi zajímavý.