so 19.5.2018 | Ivo Dudek

První mečbol neproměněn, Plzeň snížila na 2:1

Minimálně do zítřejšího večera je prodloužena finálová série. Domácí po velkém boji dokázali pro sebe "urvat" třetí zápas a o mistrovi tak ještě není zdaleka rozhodnuto.

Třetí utkání série se konalo na plzeňské palubovce. My měli výhodu vědomí náskoku 2:0 a toho, že domácí tak byli pod tlakem. Oni, pokud chtějí ještě pomýšlet na titul, vyhrát museli a my jsme tak mohli hrát trochu klidněji.

Hned od začátku jsme opět hráli na dva pivoty v útoku a se sedmi hráči v poli. V obraně na středu operovali Nantl se Solákem a do útoku je střídali Honza Užek s Piątkem. Začátek zápasu patřil ale někomu úplně jinému. Nemo totiž hned od začátku prokázal své kvality. Prvně chytil pokus Šindeláře z prostoru brankoviště a vzápětí zlikvidoval Stehlíkovi sedmička a také jeho dorážku. Ujali jsme se tak vedení 2:0. Nicméně to bylo jedinkrát co v první půli některý z týmů měl náskok o dvě branky. Průběh byl totiž maximálně vyrovnaný. Domácí dnes bránili velmi pozorně naši hru v sedmi hráčích v poli a dokázali v průběhu zápasu dokonce šestkrát skórovat do prázdné branky. Někdy to bylo díky jejich obraně a někdy také chybou naší rozehrávky. To bylo ale vyváženo tím, že jsme svou hrou přece jen dokázali vytvářet střelecké pozice jak pro pivoty tak pro křídla a tak, i přes obdržené branky, jsme byli většinu času v nejtěsnějším vedení.

Druhý poločas probíhal dlouho úplně stejně jako ten první. Až v poslední čtvrtině utkání se domácím přece jen podařilo nám maličko odskočit. Ve 47. minutě dával Šafránek opět gól do prázdné branky a domácí vedli o tři branky (25:22). Naši se ale brzo dokázali dostat zpátky do hry. V padesáté minutě snižoval Piątek na jedinou branku (26:25). Vzápětí byl ale vyloučen a když krátkém sledu dostal dvojku i Brůna, šli jsme do čtyř. Domácí toho dokázali využít a v 56. minutě byl stav 28:25 pro domácí. Ale ani to nebyl ještě konec. V 58. minutě snižoval Zbránek opět na jedinou branku a stav byl 29:28. Koncovka poté měla svého hrdinu v Šmídovi, brankáři domácích. Vytáhl těsně před koncem tři výborné zákroky a nedovolil nám už tak srovnat.

Takže seriál s názvem finále extraligy 2017-18 bude mít zítra svůj čtvrtý díl, opět na palubovce Talentu Plzeň. Domácí se v něm budou snažit ještě vrátit sérii na naši palubovku a my budeme naopak chtít sérii už ukončit. Kdo bude úspěšnější? Můžete se přesvědčit buď osobně v Plzni nebo opět u monitorů svých počítačů při vysílání na TVcom.cz