HCB Karviná
Zápasy
so 3.9.2016 |

První zápas sezóny nám hrubě nevyšel

Zápasové menu

Velmi rozpačitý vstup do nového ročníku extraligy máme za sebou. Za domácími jsme zaostávali ve všech činnostech.

Začátek utkání nevypadal ještě špatně. Branky padaly rychle na obou stranách. v jedenácté minutě byl stav 7:7 a dá se říct že golmani toho moc nechytili. S přibývajícím časem se ale situace rapidně měnila. Zatímco Adamík v brance domácích se rozchytal tak naši brankáři neměli zrovna svůj den. Snad až s výjimkou koncovky utkání kdy si pár zákroků připsal Mokroš. Domácí šňůrou šesti branek v řadě zejména z ruk Motla a Bičištěho utekli a rázem byl stav 13:7 v prospěch Lovosic a ani to nebylo zdaleka vše. Na naše ruce jako by se vkradla nervozita, tvořili jsme technické chyby (za celé utkání jich bylo 15) a po nich jsme téměř se železnou pravidelností dostávali branky do naší sítě.

Na palubovce se pak v karvinském dresu po dlouhých třinácti letech objevil Saša Radčenko ale ani jeho přítomnost na palubovce nepřinesla klid na ruce našich hráčů. Pěkné přihrávky, uvolňování spoluhráčů - to vše Saša nezapomněl ale potřeboval by někoho, kdy tyto situace dokáže zúročit. A to v tomto utkání bohužel neměl. Spíše jsme dále tvořili zbytečné technické chyby a snad jedině v tom jsme převyšovali domácí.

Do konce utkání se už nic nezměnilo a domácí si připsali zaslouženou výhru. Utkání v Lovosicích tak ukázalo, že je před námi ještě hodně práce k tomu, abychom zlepšili souhru a dokázali že máme na to, abychom se mohli ucházet o čelné příčky v letošní extralize.

Vzhledem k losu, který nám přisoudil ještě jedno utkání na venkovní palubovce a to u nováčka v Novém Veselí, můžete nás poprvé letos navštívit a podpořit až za dva týdny. Konkrétně 18.9., kdy budeme hostit tým Jičína.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Václav Toman, asistent trenéra FCC Město Lovosice: Vyplatila se nám dobrá příprava na utkání. Dnes se nám navíc podařilo vše na co jsme sáhli. Vyšel nám celý první poločas a v tom druhém jsme již neměli problém vedení udržet. Výborně zachytali oba brankáři.

Radek Bartošic, trenér HCB Baník Karviná: Utkání bych zhodnotil dvěma větami: viděli jsme rozdílný výkon brankářů na obou stranách a také odlišné proměňování šancí. To byly hlavní dva faktory dnešního vítězství domácích.