st 7.10.2009 | Ivo Dudek

Rehabilitace za porážku v Hranicích dopadla na jedničku.

Zítra už odjíždíme do Rumunské Rešity k utkání druhého kola poháru EHF a proto jsme již dnes předehrávali šesté kolo Zubr Extraligy s Jičínem. Utkání bylo s napětím očekáváno vzhledem k pokaženému víkendovému zápasu v Hranicích. Dnes jsme ale hráli o poznání lépe a generálka před pohárem EHF nám vyšla.

Nástup do utkání měli lepší Jičínští. Vedli totiž v 6. minutě 2:1. To bylo ale naposledy. Pak začaly úřadovat naše spojky Šulc s Petrovským a v brance podával výborný výkon Tomáš Mrkva. Dnes mu totiž pomáhala obrana, která fungovala určitě lépe než v Hranicích. V 17. minutě byl stav 9:3 a v podstatě bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hosté si sice vybrali oddechový čas, který mírně přibrzdil narůstání skóre ale naše hráče nezastavil. Do šaten se šlo za stavu 17:10 pro Baník.

I druhý poločas se odehrával podobně. Na palubovce se objevili všichni hráči z lavičky včetně dorostence Hanische a juniora Monczky, který si letos zahrál za muže poprvé. V brance se objevil i Jakub Lefan a i ten držel velice vysokou úspěšnost zákroků stejně jako Mrkva před ním.
S blížícím se koncem utkání se hráči snažili pobavit i diváky, zejména při rychlých protiútocích. Z toho pramenila ztráta koncentrace a neproměňování některých vyložených šancí. A tak přes to, že jsme vedli již o 13 branek, utkání nakonec skončilo naší výhrou o branek 11.

Jozef Hanták starší: „Musím pochválit naše hráče za výkon a hlavně obrannou činnost. V závěru už jsme v útoku vymýšleli spíš nějaké nápady pro pobavení diváků. Z této nekoncentrace plynulo, že jsme výsledek nenavýšili. Dík zaslouží i Jičín za otevřenou partii. Nehrál žádného zanďoura.“ Do Rešity pojede stejná sestava jako se objevila dnes na palubovce, doplněná ještě o Ivanova. Bohužel dnešní utkání nejde brát jako přípravu na pohár EHF, protože Rumuni mají úplně jinak složený tým a hrají jinou, spíše silovou házenou na rozdíl od Jičína, který hraje rychle, atleticky.

Petr Babák: „Udělali jsme na začátku tři technické chyby, neproměnili jednu sedmičku a jeden náskok a pak už se to s námi vezlo. Karviná si hlídala vedení bez větších problémů. Kvality obou týmů jsou určitě rozdílné a věděli jsme že domácí budou chtít odčinit porážku z Hranic. Takže porážku bereme, i když její výše se nám pochopitelně nelíbí,“