čt 19.11.2020 | Redakce

Restart extraligy vítězný!

Zastavená extraliga pokračovala desátým kolem a v něm jsme na naší palubovce přivítali Duklu Praha. S tímto soupeřem sehráváme vždy vyrovnané a dramatické souboje a tak se to dalo čekat i tentokrát.

Po více než měsíční pauze nastoupily oba týmy do utkání patřičně nažhaveně. Na začátku utkání měly navrch obě obrany, které fungovaly opravdu dobře. Ale domácí našli recept na překonání obrany Dukly přece jen dříve a ujali se vedení. V 16. minutě byl stav 6:1 a v 21. dokonce 11:2 v náš prospěch. Výšková převaha domácích obránců znamenala pro hráče hostů opravdu problém. Na středu obrany kralovali Solák s Franzem a dukelští měli s nimi opravdu problém. Ujali jsme se tak po výborném výkonuv první půli výrazného vedení a do šaten jsme šli za stavu 18:9. Vypadalo to tak tentokrát na jasný průběh a bezproblémový zisk dvou bodů.

V nástupu do druhého poločasu však trochu ztratila obrana domácích svou jistotu, hosté se začali více prosazovat a rozchytal se Petržala v brance hostů. A tak se jasný zápas přece jen začal trochu měnit. Hosté se už dokázali přes naši obranu prosazovat a ve 46. minutě snížili stav z 22:13 na 23:20. Najednou bylo o co hrát. Našim borcům trochu docházely síly, nicméně koncovku jsme zvládli a cenné dva body zůstaly v Karviné.

Za zmínku určitě stojí výkon bratří Patzelů, kteří poprvé v kariéře stáli na opačných stranách palubovky a oba se stali nejlepšími střelci svých týmů. Hostující mladší Jonáš se chtěl proti staršímu bratrovi a proti Karviné blýsknout a to se mu povedlo, když zaznamenal osm branek do naší sítě. Jeho starší bratr Vojta, který hrál poprvé proti svému mateřskému klubu, rozvlnil síť v brance Pražanů dokonce dvanáctkrát.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „S prvním poločasem jsem až na nějaké čtyři útoky spokojený. Chytal brankář, hrály spojky, prosazovala se křídla a dobře fungovala obrana. Nabádali jsme hráče, že mají tu úroveň udržet, ale to není tak lehké. Postupně docházely síly Solákovi, ale nemohl jsem ho střídat do útoku, protože to bylo na dlouhou stranu. Pak nám něco nedala křídla, něco chytil Petržala a Dukla se dostala do hry. Musím ale pochválit kluky, že v těchto chvílích nezpanikařili a dokázali zápas zvládnout. Každý, kdo hrál házenou, ví, jak to je těžké zastavit tu lavinu co se na vás valí, když je soupeř v laufu a jak těžko se to obrací.
Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha:
„V první půli jsme hráli tragicky. Musím říct, že se stydím za to, jak jsme hráli ale to je vina nás, trenérů. To se prostě nesmí stát. V druhé půlce jsme se hodně zlepšili. Konečně jsme hru roztáhli do široka a netlačili vše přes prostředek. Měli jsme tlak ze spojek, ale na obrácení výsledku to ale nestačilo. Tým ale ukázal, že má na to, aby hrál kvalitní zápasy i když je tak mladý.“