čt 28.10.2010 | Ivo Dudek

S Brnem jsme si poradili

V předehrávce 12. kola Zubr Extraligy jsme v dosti kombinované sestavě hostili ambiciozního nováčka s Brna. Hostí s námi drželi krok do cca 20. minuty, kdy byl stav vyrovnaný, Poté jsme si udělali čtyřbrankový náskok a ten už jsme nepustili. Naopak jsme jej navyšovali až do konečného stavu 38:30.

Fanoušci jistě toto utkání očekávali s mírnou nervozitou. Měli jsme totiž dost oslabený kádr díky reprezentační přestávce a marodce. Díky šíři kádru jsme ale mohli sestavit sestavu, která bez větších problémů toto utkání zvládla. Přítomní diváci byli svědky tří podstatných změn v sestavě - do obrany se po delší pauze opět zapojil Roman Farář a díky svým zkušenostem v ní byl velmi platný a premiéru v extralize si odbyl Honza Dudek, který určitě nezklamal. Další start v extralize (letos první) si připsal i pivot Honza Pindej.

Začátek byl možná i díky kombinované sestavě dost nervózní a hosté se dokonce v 9. minutě dostali do vedení 7:4. Naštěstí se ale naši hráči brzy uklidnili, skóre vyrovnali a do šaten jsme již šli s náskokem 4 branek.

Rozhodující byl nástup do druhé půle utkání. Ten nám vyšel parádně. V brance se objevil Kuba Lefan a i jeho dobré zákroky přispěly k tomu, že jsme soupeři vsítili čtyři branky v řadě a tím jsme utekli na uklidňující rozdíl osmi branek. Hosté se ale nijak nepoložili a začali mohutně dotahovat. I přes osobní obranu dokázal prosazovat náš bývalý hráč Viktor Hastík, který zaznamenal v utkání 10 branek a stal se spolu s naším Lyžwou nejlepším střelcem utkání. Oba si připsali po deseti brankách.

Missbach Zdenek (trenér Brna): My se vždy snažíme hrát rychlou a útočnou házenou. O tu jsme se snažili i dnes. Karviná ale, i přes to, že byla oslabena, má zkušený kádr a zaslouženě vyhrála.

Hanták Jozef (HCB OKD): htěl bych poděkovat hostům, že nám vyšli vstříc s termínem předehrávky. Budeme teď mít díky startu v EWC nabitý kalendář. Vzhledem k reprezentační přestávce dostali příležitost mladí hráči, kterým budeme dávat šanci i nadále. Myslím, že se utkání muselo divákům líbit, hrálo se na obě strany rychle a padlo hodně branek.