ne 2.12.2012 |

S Frýdkem jsme nepřipustili překvapení

Po nepříjemné porážce s Jičínem v minulém kole jsme si byli vědomi toho, že žádné další zaváhání doma si už nemůžeme dovolit. Takže jsme nemohli ve 12. kole Tipgames extraligy brát nic jiného než vítězství i s ohledem na to, že Frýdek je v tabulce zatím na posledním místě.

Nástup do utkání ale vůbec nekorespondoval s tím, jaký je rozdíl v počtu získaných bodů mezi oběma týmy. Naše obrana příliš nefungovala a hosté se přes ni dokázali snadno dostávat do zakončení. Naštěstí i na druhé straně se naši hráči prosazovali podobně často a tak byl první poločas a vlastně celý zápas, dost velká střelnice.

Hosté hned od začátku vzali Vojtu Petrovského na osobní obranu ale to jim příliš nepomohlo. Vojta se totiž stal našim nejlepším střelcem s osmi brankami. Vyrovnaný průběh byl až do 24. minuty (13:13). Pal jsem získali malý náskok a před odchodem do šaten jej Libor Hanisch navýšil na tři branky (18:15). Za získáním náskoku stála zlepšená obrana, když jsme změnili obranný systém na 0 - 6 a dařilo se nám získávat míče, které dokázali hráči z rychlých útoků proměňovat v snadné branky.

Druhý poločas už se hrál v naší režii a náskok pořád rostl. Převzali jsme iniciativu a hosty jsme přehrávali vlastně ve všech činnostech. S ubíhajícím časem se na palubovku měli šanci dostat všichni hráči z lavičky a nasbírat tak nějaké ty zkušenosti. V poslední minutě pak vybojoval Ondra Meca sedmimetrový hod a ten proměnil Honza Dudek. Tím zaokrouhlil skóre zápasu na 40:29.

Příští týden nás čeká těžké utkání v Plzni, která se dnes po vítězství v Přerově dostala na první místo tabulky. Ta je ale nadále velmi vyrovnaná - mezi prvním a osmým místem je stále pouhý čtyřbodový rozdíl.

Daniel Michajlík, HCB OKD: V prvním poločase nám příliš nefungovala obrana 1 - 5. Po její změně na 0 - 6 to bylo lepší. Ověřili jsme si, že jsme schopni hrát více obranných systémů a to je jen dobře.