Sesadili jsme z prvního místa Nové Veselí
30.09.2018  |

Dnešní nedělní odpoledne patřilo našemu utkání s momentálním lídrem Strabag Rail Extraligy, Sokolem Nové Veselí. Hosté k nám přijeli ve výborné formě a s vysokým sebevědomím. To bylo samozřejmě podložené tím, že jako jediný tým v dosavadním průběhu soutěže, neztratili ani bod.

Diváků: 807

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 2, Monczka Marek 8/6, Růža David, Piatek Tymoteusz 2, Plaček Jan, Drzyzga Marek 1, Užek Jan 2, Solák Dominik 5, Zamarski Alexandr, Mucha Jan, Nantl Matěj 3, Stojanovič Ivan, Zbránek Jan, Nedoma Miroslav 4.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams Vít, Studený Michal, Skalický Ondřej 1, Flajsar Jakub 1/1, Veselý Ondřej, Živojinovič Marko 1, Bartůněk Luboš, Melichar David 5, Sekulić Nikola 3/1, Štohanzl Miroslav, Štěrba Jakub 5/1, Kezić Josip 4, Šimovček Adrián, Najman Pavel, Ptáčník Adam 3.

Začátek dnešního zápasu byl ve znamení obran a brankářů. Zejména hostující Schams přijel na naši palubovku, na které dost dlouho působil, ve skvělém rozpoložení. Dost dlouho se nemohli naši střelci právě přes něj prosadit. Na druhé straně se nedal zahanbit Marjanovič v naší brance a tak skóre narůstalo velmi pomalu. Ještě v desáté minutě byl stav 3:3. Poté ale začali mít navrch hosté a během následujících čtyř minut utekli na 3:6 v náš neprospěch. I v této fázi si často naši střelci lámali zuby na Schamsovi v brance hostů. Byli jsme totiž v koncovce velmi netrpěliví a střely ze střední vzdálenosti právě končily na hostujícím gólmanovi. Nicméně i naše obrana hostům nedovolila příliš skórovat i když se v ní našla okénka. Hosté se dostávali po soubojích jeden na jednoho do proskoků a měli šance zakončovat. I přesto jsme zlepšenou hrou v útoku dokázali srovnat a v koncovce poločasu i jít do vedení.

Na začátku druhého poločasu pokračovala vyrovnaná bitva. Oba týmy hrály v obraně dost tvrdě a z toho pramenily jak vyloučení, tak sedmimetrové hody. Během prvních dvou minut měli hosté dvě možnosti sedmimetrového hodu. První Flajsar proměnil ale druhý už mu Nemo chytil. Hosté ale posléze své další možnosti proměňovali a stav v 38. minutě srovnali. To na světelné tabuli svítil stav 14:14.

V následujících minutách přece jen nesla snaha našich borců ovoce. Pomalu jsme získávali navrch a brzy jsme vedli o tři branky. A to vedení už jsme si nedali vzít. Do poslední desetiminutovka jsme šli dokonce s vedením o pět branek, když na 23:18 zvyšoval Nedoma po pěkném uvolnění od Monczky.  Tato pasáž se později ukázala jako rozhodující. Náskok jsme si už nedali vzít a jak výborně chytající Marjanovič, tak hráči v poli svým odpovědným výkonem, dotáhli úspěšně utkání do vítězného konce.

V dalším kole nás čeká Kopřivnice na její palubovce a to není nikdy nic jednoduchého. Proto vás zveme - přijeďte nás do nedaleké Kopřivnice podpořit. Vaše hlasivky se nám na její horké půdě určitě budou hodit!

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Věděli jsme, jak soupeř hraje, že má v týmu šikovné kluky v nejlepším sportovním věku, vzadu dvoumetrové hráče do obrany. Vše se potvrdilo, bylo to náročné nedělní dopoledne. Hráči bohužel někdy stříleli zbytečně brzo, bylo tam dost ukvapených střel. Naše kombinace jsme nedohrávali do konce. Obvykle nemáme v postupném útoku problém, ale dnes jsme byli zbytečně zbrklí. Rozchytali jsme tak Schamse v brance soupeře. Víťa má díky působení v Karviné vždycky motivaci tady uspět, ale to tak bývá. Vždy ti hráči, kteří u nás hráli, tak na naší palubovce mají o motivaci navíc. Například naposledy Tomáš Mlotek zahrál velmi dobře. Jsem rád, že se kluci nakonec rozehráli a silného soupeře porazili. Nebylo to nic lehkého.“

Matěj Nantl, spojka HCB Karviná: Dnes jsme si to vyhráli hlavně v obraně. Jsem rád, že jsem dostal hodně příležitostí jak v obraně, tak v útoku a celkem mi to šlo. Mohl jsem tak k zisku bodů pomoct. Věřím, že budu dostávat další příležitosti a bude to lepší a lepší.