po 31.5.2021 | Redakce

Sezónu jsme zakončili ziskem stříbrných medailí.

Ani podpora fanoušků v naší hale nepomohla k tomu, abychom páté utkání finálové série a tím i celou sérii rozhodli ve svůj prospěch.

Do posledního utkání nesmírně vyrovnané a dramatické série vstoupili podstatně lépe hosté ze západu Čech. Byli to právě oni, kdo se záhy ujal vedení i přesto, že hned v druhé minutě neproměnil Douda sedmičku. Poté ale byly úspěšné opory Talentu Škvařil se Stehlíkem a hosté se dostali do dvoubrankového vedení. Později jsme se sice dotáhli na remízu, ale vlastně ani se nám nepodařilo jít do vedení. Hosté si postupně budovali náskok svou trpělivou hrou a my se dost trápili zejména v útoku, kde jsme neproměňovali šance jak na běžícím páse. Do poločasu navýšila Plzeň své vedení na sedm branek a s našimi ambicemi na titul to nevypadalo vůbec dobře. V celé finálové sérii těchto týmů se ani jednou žádný ze soupeřů nedokázal utrhnout na takový rozdíl. Stalo se tak až v posledním pátém utkání.

O přestávce se naši borci v šatně určitě velmi motivovali k tomu, aby dokázali se zápasem ještě něco udělat. Zpočátku se jim ale ani ve druhé půli nedařilo. Zatímco nejlepší střelec celé extraligy Vojta Patzel netrefil, tak z protiútoku se prosadila největší osobnost této série na straně hostů – Milan Škvařil. Vzápětí přidal branku Šafránek a Plzeň vedla o devět. Všichni, kteří sledovali utkání v hale nebo u obrazovek, by už na domácí určitě nevsadili. Devět branek je opravdu velmi slušný náskok, ale naši hráči v dalším průběhu potvrdili, že mají bojovné srdce a nikdy zápas neodevzdají. Pomalu ale jistě se situace začala měnit. Zahájili jsme stíhací jízdu a hráli vabank. Agresivní vysunutá obrana znepříjemňovala hostům rozehrávku a rozdíl ve skóre se začal pomalu zmenšovat. Zatímco ve 38. minutě navyšoval hostující Tonar na 11:20, tak v 54. minutě snižoval Mirek Nedoma na rozdíl pouhých dvou branek 21:23. A to už bylo hratelné.

Hostujícím fanouškům se určitě vybavil čtvrtý zápas série, ve kterém pět minut před koncem vedli Plzeňští o tři branky, ale nakonec utkání v koncovce ztratili. Nicméně dnes se už nic takového neopakovalo. Hosté závěr zvládli zkušeně a pátý zápas série vyhráli. Titul tak zůstává na západě Čech a nám znovu patří stříbro jako v poslední řádně dohrané sezóně 2018/19.

Skončili jsme tak na druhém místě a získali stříbrné medaile. Hráči dokázali, že na špičku české extraligy patří právem, a i v tomto posledním duelu svou stíhací jízdou potvrdili, že je zdobí bojovné srdce, že nikdy nic nezabalí a hrají do samotného konce.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Chtěl bych poděkovat všem svým hráčům, celému realizačnímu týmu, partnerům a našim skvělým fanouškům za celoroční práci a podporu. Plzeň rozhodující zápas vyhrála zaslouženě. Jménem celého klubu HCB Karviná ji gratuluji k Titulu.“

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: „Cítím velké zklamání. Zvlášť po tom průběhu. Podobné zklamání jsem cítil i po tom druhém zápase série v Plzni, kde jsme vedli, abychom to v závěru ztratili a nakonec prohráli na sedmičky. I dnes jsme to měli svých rukou, ale první poločas se nám nevyvedl. Druhý už jsme hráli vabank. Ani nevím proč nám ta první půle tak nevyšla. V minulých zápasech se nám vstupy povedly, zrovna dneska v nejnevhodnější moment ne. Nezbývá, než Plzni pogratulovat k titulu.“

Milan Škvařil, spojka Talent týmu Plzeňského kraje: „Dnes jsme si věřili, což jsme dokázali v prvním poločase. Ve druhém už nám docházely trošku síly a to nás domácí trochu stáhli. Ale myslím, že jsme to nakonec tak nějak zvládli a zasloužili jsme si titul. Letošní zisk titulu byl asi nejtěžší, co jsem kdy zažil, protože předtím jsme to vždy smázli na tři zápasy a letos to bylo opravdu náročné a tohoto titulu si moc cením.“