po 9.10.2023 | Redakce

Souboj posledních finalistů ovládla Plzeň, Baník letos poprvé padl

Až do nedělního kola Chance Extraligy byli karvinští házenkáři bez porážky. To už ale neplatí. Na půdě Plzně Baník prohrál o šest branek.

Karviná měla svému soupeři co vracet. V poslední finálové sérii Baník vedl 2:0 na zápasy, nakonec ale titul slavil tým ze západu Čech. A vyrovnaný dlouho byl i nedělní duel.

Úvod utkání moc branek nenabídl. Karviná se dostala poprvé do vedení v osmé minutě zásluhou Harabiše, který dával na 4:3, několik dalších příležitostí ale hosté nevyužili a skóre se pár minut neměnilo.

Baník se znovu trefil až v 18. minutě, kdy už vedla zase Plzeň. Ta si v průběhu první půle vytvořila ještě několikrát třígólový náskok, hosté ale v závěru manko umazali a do kabin se šlo za stavu 14:13 pro Talent.

Po změně stran vyrovnal Harabiš a díky Solákovi Karviná dokonce vedla. Přetahovaná pokračovala a ještě ve 43. minutě byl stav nerozhodný. Následující minuty však lépe zvládla Plzeň, která si začala budovat klíčový náskok a nakonec zvítězila 28:22.

Nedokázali jsme navázat na poslední tři zápasy, kdy naše forma měla stoupající tendenci. Navíc jsme se prakticky celý zápas trápili s naší střeleckou nemohoucností," řekl po utkání trenér Baníku Michal Brůna. „Gratuluji Plzni k zaslouženému vítězství, dnes to s námi měli hodně lehké," dodal.