st 12.9.2018 |

Těžce vydřené body zůstaly doma

V dnešním televizním utkání jsme hostili Hranici a nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Spíše naopak. Letošní první body do tabulky Strabag Rail extraligy byly opravdu těžce vybojované.

K prvnímu letošnímu domácímu utkání k nám zavítal Cement Hranice. V minulém kole Hranice s přehledem porazily Brno 31:24 a přijely tak v dobré pohodě a se sebedůvěrou. My naopak ztratili body v Jičíně a tak jsme bezpodmínečně chtěli na domácí palubovce uspět.

Oba týmy začaly hned s prvním hvizdem rozhodčích pěkně zostra v obraně a tak nebylo nouze o sedmimetrové hody a vyloučení. Právě zejména díky důrazným obranám a také pozorným brankářům narůstalo skóre velmi pomalu. V desáté minutě byl stav 3:3.

Druhá desetiminutovka vyšla lépe hostům. Kučerka zavřel branku a my se nemohli vůbec prosadit. Hosté si tak vybudovali náskok (5:8).  Trenér Michalisko reagoval oddechovým časem a skóre se přece jen pomalu začalo srovnávat. Nicméně Kučerka v brance hostů opět čaroval a každá branka nás stála hodně úsilí.

Důležitý moment nastal mezi 22. a 25. minutou. To hosté přehnali důraz v obraně a postupně dostali tři jejich hráči dvojminutový trest. I to nám pomohlo se nastartovat, srovnat stav a poté jsme získali převahu v poli a do přestávky jsme si vytvořili náskok. Do šaten se odcházelo za stavu 14:11 v náš prospěch.

I nástup do druhého poločasu nás zastihl v lepší pohodě a my zvýšili náskok až na šest branek (20:14 v 37.min.) V těchto fázích nám vše šlo snadno a vypadalo to, že už nastolený trend udržíme. Ale nebylo tomu tak. Hosté začali mocně stahovat i za velkého přispění dobře hrajícího Tomáše Mlotka, který nám v zápase nakonec vsítil sedm branek a stal se tak nejlepším střelcem hostů. Musel to být pro něj zvláštní pocit hrát poprvé ve "své" Karviné v cizím dresu. Nicméně, jak bylo vidno, popasoval se se situací velmi dobře. V 51. minutě byl stav pouze 23:22 v náš prospěch a branku hostů dal právě Tomáš.

V koncovce se vyznamenali brankáři na obou stranách, vychytali řadu stoprocentních šancí a tak se skóre posouvalo už velmi pomalu. Na konci jsme přece jen byli úspěšnější my. Hosté už dokázali pouze snížit, v 59. minutě, na konečný rozdíl dvou branek z ruky Tůmy. Dalšímu snížení zabránil Nemo Marjanovič dalším ze svých výborných zákroků, které dnes, zejména v koncovce utkání, předvedl.

Marek Michalisko, trenér HCB: Věděli jsme že nás nečeká nic lehkého. Hranice to potvrdily, bojovaly a hrály pořád nadoraz. U nás to ještě pořád není ono. Hra je taková neurovnaná, kostrbatá a děláme hodně zbytečných chyb. Myslím, že je to pořád jen začátkem sezóny a hra se bude v dalších utkáních zlepšovat. Je škoda, že jsme dnes nemohli postavit Radima Chudobu. Ten má má problém s kolenem, který si odnesl z minulého zápasu. Doufáme, že to nebude nadlouho a brzy se do sestavy vrátí.