so 8.10.2016 |

V Litovli se překvapení nekonalo

Po tom, co co nám v minulém kole Kopřivnice "uloupila" oba body na naši palubovce jsme dnes v Litovli prostě museli vyhrát. To se také stalo a po přestřelce kdy oba týmy nastřílely třicet a více branek vezeme tentokrát body z venku my.

Hned od začátku jsme začali lépe a ujali se vedení. Těžili jsme z chyb domácích a rychlými brankami jsme se v šesté minutě ujali vedení 4:1. Chytila se i obrana po nevýrazném výkonu minulý týden byla dnes o poznání lepší. To samozřejmě pomohlo i tomu, že se za ní chytalo lépe Witkowskému. Z toho pak samozřejmě těžil i útok a náš náskok narůstal. V patnácté minutě jsme vedli 10:4 a v dvacáté už 14:6 když se přesně trefil Marek Monzcka, který se posléze stal i nejlepším střelcem duelu s deseti brankami. Poločas skončil 19:12 v náš prospěch a měli jsme významně nakročeno k vítězství v tomto utkání.

Začátek druhého poločasu se začal vyvíjet stejně, jako skončil ten první. Ale pak přišel náš malý výpadek když hosté čtyřmi brankami v řadě dokázali snížit na rozdíl čtyř branek - 17:21. Na to jsme nemohli nereagovat time outem a to se také stalo. Naše lavička si jej vzala a to byl dobrý tah. Poté jsme opět zpřesnili hru a náš náskok znovu narůstal v náš prospěch. V 52. minutě jsme vedli už o deset branek a byl ten správný čas pustit do hry i hráče, kteří obvykle do hry příliš nezasahují. Domácí toho využili ke zkorigování na konečný rozdíl pěti branek v náš prospěch.

Máme tedy za sebou zápas ve kterém jsme museli uspět. A teď nás čeká další, ve kterém samozřejmě chceme uspět také, ale to bude určitě o poznání těžší. Už ve středu 12.10.2016 totiž budeme hostit Duklu, která je momentálně v tabulce extraligy na čtvrtém místě a její poslední utkání napovídají, že má dobrou formu. Navíc utkání s Duklou Praha bývají vždy dramatická a plná emocí. Přijďte se o tom přesvědčit a podpořte nás tak v nelehkém utkání ve snaze k zisku bodů.
Nezapomeňte, že vstup na utkání je zdarma!

Michal Hradil, trenér Tatranu Litovel: "Gratuluji Karviné k vítězství. Když jsem v tomto týdnu přišel k tomuto týmu, našel jsem tady výbornou partu, která na sobě chce pracovat. My jsme se v tom krátkém čase víceméně věnovali obranné činnosti, po dnešním zápase však vidím, že nás tlačí i druhá bota a tou je útok. Tam jsme byli příliš pasivní, bez pohybu, hráči se těžko nacházeli. Z technických chyb jsme pak dostávali góly z protiútoků. V obraně to chlapci oddřeli, udělal jsem nějaké změny, které zafungovaly, ale v útoku jsme lehko ztratili míč a dovolili jsme soupeři navyšovat skóre. Vždy, když jsme se dokázali dotáhnout na 4 góly, udělali jsme sérii chyb. Na tomto a na herní disciplíně musíme hodně zapracovat. Věřím, že s touto partou čím víc budeme trénovat, tím víc se posuneme dál."

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: "Po neúspěchu v minulém utkání doma s Kopřivnicí jsme museli dát do zápasu 100 % a plnit všecny taktické pokyny z přípravy. Chci chlapcům poděkovat za bojovný výkon jak v obraně, tak v útoku, z toho se zrodil takový výsledek. V posledních minutách jsme dali prostor mladým. Teď se musíme hlavně rychle zrehabilitovat, protože již ve středu hrajeme doma s Duklou, to je těžký soupeř, ale zkusíme si zpět přilákat domácí diváky na naši stranu."