ne 28.2.2016 |

V Plzni se naše vítězná šňůra přetrhla

Do Plzně jsme odjížděli dobře naladěni po dobrých výsledcích v minulých zápasech ale zároveň dobře si vědomi toho, že domácí jsou favoritem tohoto duelu a my spíš můžeme jen překvapit. A přesně o to jsme se snažili.

Hned od začátku se začalo opravdu zhurta. Branky přibývaly rychle na obou stranách a gólmani skoro nestíhali vytahovat míče z branek. Zatímco na straně domácích se střelci střídali tak za nás se v začátku přesně trefoval téměř výhradně Slávek Mlotek. V šesté minutě byl stav 5:5 a bylo jasné, že takovým tempem to nemůže vydržet pořád. A tak se také stalo. Brankáři se přece jen chytli a skóre už přece jen nenarůstalo tak rychle. My se ujali vedení, byť jen o malý kousíček. Domácí rychle dotahovali a v koncovce první půle, když jsme byli posláni do čtyř, se znovu dostali do vedení. Poločasový stav byl ale velmi těsný a vůbec se nedalo mluvit o tom, že utkání je už rozhodnuté. Spíš naopak.

Situace se ale začala měnit v druhém poločase. Přestalo se nám dařit v útoku a to nemohli domácí nevyužít. Zřejmě se projevil i fakt, že k utkání jsme přijeli s úzkým kádrem protože naše marodka zatím nedovoluje širší nasazení hráčů a ti co hráli, bohužel začali produkovat technické chyby. Za prvních 15. minut druhého poločasu jsme se trefili přesně jen třikrát a naděje na dobrý výsledek držel jen Kuba Lefan v brance. Ten se totiž blýskl řadou dobrých zákroků a nedovolil tak domácím aby rozhodli o osudu tohoto utkání moc brzy.
Bylo ale jasné, že takto to nemůže vydržet dlouho a domácí začali získávat přece jen navrch. Byť jsme nesložili zbraně, tak na zvrat u utkání už to dnes nebylo. Prohráli jsme ale dá se říct že se ctí a teď už vyhlížíme domácí duel s Lovosicemi, který je pro nás v dané situaci stěžejní. Potřebujeme doma za týden vyhrát a potřebujeme vyhrát minimálně šestibrankovým rozdílem.

Přijďte nás v tomto nelehkém utkání podpořit! V neděli v 10:30 se budeme na Vás těšit a pokud nám vytvoříte opět skvělou atmosféru, určitě nám to pomůže k tomu, abychom po základní části nechali Lovosice za sebou a vytvořili si tak lepší pozici před play off.

Roman Farář, HCB Karviná: „Skutečně jsme přijeli v okleštěné sestavě, chtělo by se říci už tradičně. Bylo nás jedenáct, z toho dva gólmani, takže jsem musel do hry zasáhnout znovu i já. Tady jsme mohli jen překvapit a musím říct, že se nám to v první půli celkem i dařilo. Hráli jsme odvážně a dobře, vlastně až do chvíle, než nás rozhodčí poslali do čtyř. Až ve druhé půli nás Plzeň přehrála, nicméně mě těší, že se na to kluci nevykvákli ani za stavu, kdy jsme prohrávali o pět nebo třeba sedm gólů. Pořád jsme bojovali a snažili se o korekci. Za přístup i výkon jsme kluky pochválili

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Ze začátku se nám nedařilo v obraně, kdy jsme se moc upnuli na pivota. To nás stálo jen to jednobrankové vedení. Po prvním poločase jsme to zlepšili, dostávali se do brejků a utkání rozhodli.“