ne 8.10.2017 |

V derby jsme přetlačili Kopřivnici

Dnešní velmi důležité utkání s momentálním lídrem tabulky jsme zvládli velmi dobře. Velmi vypjaté derby jsme totiž vyhráli rozdílem sedmi branek ale je třeba říct, že po velmi dramatickém a vyrovnaném průběhu.

Zápas sice začali lépe hosté, kteří se v páté minutě ujali vedení 3:1 ale v dalším průběhu jsme už měli mírně navrch my. Oba týmy se ale prezentovaly velmi dobrým herním projevem - tvrdá, pohyblivá obrana a rychlý přechod do útoku. My jsme navázali na výkon z Plzně a dali jsme tak zapomenout na nepodařený poslední domácí zápas s Novým Veselím. Naše nasazení bylo úplně někde jinde a vyvarovali jsme se velkého množství technických chyb. A na vývoji utkání to bylo znát.

Je totiž třeba říct, že hosté nehráli vůbec špatně. Hráli rovněž s velkým nasazením ale dnes to na nás nestačilo. Obrana nám fungovala totiž opravdu dobře, hráli jsme, stejně jako hosté, na hranici tvrdosti a míče získané v obraně nebo po dobrých zákrocích "Nema" v brance se dařilo proměňovat v rychlých útocích. I když je fakt, že ne zdaleka všechny. Rovněž gólmani hostů se totiž činili. Do šaten jsme šli s mírným náskokem dvou branek. Mohlo to být i veselejší ale hosté využili ke snížení našeho dvojnásobného oslabení v koncovce. Když už jsme u toho, tak rozhodčí dnes nasadili na oba týmy velmi přísný metr a to se projevilo v počtech dvouminutových trestů a také dvěma červenými kartami. Už ve 36. minutě šel po třetím trestu předčasně do sprch náš Zbránek a brzy jej následoval i kopřivnický Hardt. Ten si po svém druhém trestu svými protesty totiž vysloužil hned i třetí a tak musel také z palubovky.

V druhém poločase jsme rychle zase navýšili náskok a v 47. minutě byl stav už 29:22. To dávalo velmi slibné vyhlídky do koncovky a naši hráči je i naplnili. Nedovolili nadšeně bojujícím hostům koncovku zdramatizovat a my tak mohli, po konečném klaksonu, slavit zisk dvou bodů do tabulky. A je třeba poznamenat, že bodů opravdu hodně cenných. Letošní extraliga je totiž velmi vyrovnaná a každá bodová ztráta může později hodně mrzet. Vždyť lídrem tabulky je po pěti kolech Zubří s osmi body ale v těsném závěsu jej následuje hned šestice týmů s body šesti, mezi které se po dnešku řadíme i my a také náš dnešní soupeř. Letos opravdu nemá žádný tým před zápasem klid - v podstatě každý může porazit každého. Důkazem je i včerejší remíza Dukly ve Strakonicích, které tak získaly svůj první bod.

Další domácí utkání budeme hrát hned další víkend - v neděli budeme v tradičním čase hostit zkušené Lovosice. Určitě nás přijďte povzbudit a pomozte nám k získání dalších bodů skvělou atmosférou, jakou umíte vytvořit jen Vy, naši fandové. Srdečně všechny zveme!

Lubomír Veřmiřovský, trenér Kopřivnice: Chtěli jsme být pořád v kontaktu nebo těsně vézt. To se nám úplně nepovedlo. Nicméně chci Karviné pogratulovat. Letos hraje fakt dobře, mají tvrdou 6 - 0 obranu za ní dobrý golman, rychlý přechod. Myslím, že je to tým na medaili. My jdeme svou cestou, jsme na začátku čtyřletého cyklu a i když je vidět v naší hře určitý posun, jsme pořád na začátku a chceme jít pořád nahoru, nabalovat další věci. Takže porážka nic moc neznamená, teď máme před sebou Duklu a už se musíme soustředit na ni.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: My jsme dnes museli vyhrát. Po té blamáži posledně s Veselím jsme si nemohli dovolit prohrát. Na Kopřivnici jsme se dobře připravili. Ona přijela jako lídr a je vidět že mají sebevědomí. Určitě jdou nahoru a věděli jsme že to bude těžké, tvrdé utkání. A to se potvrdilo, bylo plno dvojek i nějaké červené padly. Prostě derby. My jsme šťastni za dva body, které jsme nutně potřebovali. Letos budou ale všechny zápasy těžké, týmy posílily a situace bude krystalizovat až postupně. Přijdou nějaká zranění, může rozhodovat šíře kádru. Takže liga letos slibuje opravdu dramatický vývoj.