ne 29.4.2018 |

V semifinále vedeme 2:0!

Velmi důležité vítězství se našim borcům podařilo doslova vybojovat, když dnes dopoledne porazili Lovosice. Do finále nám zbývá ještě jeden ale krok. Ale ten udělat, je jak je dobře známo, nejtěžší.

Po včerejší absenci, zaviněné disciplinárním trestem, se na palubovce představil i Michal Brůna. Utkání se od začátku dost podobalo tomu včerejšímu. Na palubovce se tvrdě bojovalo o každý míč, jak to v zápasech play off bývá. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nikomu se nepodařilo odskočit svému soupeři. Prim měly spíše obrany. Na obou stranách hrály velmi obětavě a útočníci to neměli vůbec lehké. Ve 23. minutě jsme si přece jen vybojovali malý náskok (9:6) ale hosté rychle korigovali a těsně před poločasem šli do vedení o jednu branku.

Hned na začátku druhého poločasu se zranil Jiří Motl. Ten už si ze včerejšího utkání odnesl poranění ruky a dnes svoji smůlu korunoval, když při rychlém útoku zůstal ležet na zemi a poté musel bohužel opustit hrací plochu a odejít do šatny. I přes to vyšel začátek druhé půle lépe Lovcům. V 36. minutě vedli o dvě branky 12:14. Nicméně tady přišel zlom v utkání. Naše obrana nepustila dlouhé minuty hosty k zakončení a s tím co přešlo přes obranu, si poradil výborně chytající Nemo v brance. Dlouhých dvanáct minut trvala tato pasáž, kdy hosté nemohli dát branku. Mezitím jsme si vybudovali rozhodující náskok. To na světelné tabuli svítil stav 19:14 v náš prospěch. Poté se sice hosté ještě snažili vývoj zvrátit, bojovali naplno, nicméně na dostřel se už nedostali.

Po dnešním utkání tak vedeme v sérii 2:0 na zápasy. Nicméně ve finále ještě zdaleka nejsme. Udělat ten poslední krok je stále ještě před námi a udělat jej nebude vůbec jednoduché.

Pokud chcete být v Lovosicích u dalších zápasů, můžete využít pořádaného zájezdu, přihlásit se na vrátnici a podpořit naše borce přímo na místě!

Marek Michalisko, trenér HCB: V prvním poločase se hrálo velmi vyrovnaně. Udělali jsme pár chyb, nastřelili několikrát Artura v bráně, ale bylo to tak vyrovnané, že to těsné vedení absolutně nic neznamenalo. V druhém poločasu jsme zkusili hru sedm na šest na dva pivoty. Máme to prostě v taktickém rejstříku a protože máme dva kvalitní pivoty, tak proč toho nevyužít? Spoléháme na to, že ubránit dva pivoty a celkově sedm hráčů je pro obranu soupeře vyčerpávající.“

Milan Berka, trenér Lovosic: „Ze hry nám odešel Jirka Motl, což bylo znát, ale my jsme byli v útoku bezradní. Když nevystřelíte na bránu, tak samozřejmě nemůžete očekávat úspěšnou střelbu. Při vyrovnanosti obou týmů si takový dlouhý výpadek prostě nemůžete dovolit. Pak už se to s námi táhlo, Karviná odskočila a byla v laufu, to těžko zastavíte. Je to škoda, protože jsme to měli dobře rozehrané, ale jednoduše se musíme doma vyvarovat takových hluchých míst. Jinak si myslím, že to utkání mělo kvalitu stejně jako včera.“