HCB Karviná
Zápasy
ne 17.3.2002 | Libor Kulig

V utkání vedoucích týmů skupin vyhrála Karviná

Zápasové menu

Oba vedoucí týmy jednotlivých skupin HIL převedla proč právě těmto skupinám kralují. Hrálo se velice kvalitní utkání s obrovským nasazením na obou stranách a Karviná, kterou přijel do Považské Bystrice povzbudit plný autobus karvinských fandů, zaslouženě na Považí vyhrála a nadále vede HIL.

V utkání 29.kola HIL se potkala momentálně dvě vedoucí družstva jednotlivých skupin. Na jedné straně Považská Bystrica, která má již první příčku do play-off jistou kdežto Karviná pro její udržení potřebuje do konce soutěže neztratit body aby si výhodu prvního místa do play-off uchovala. Utkání začalo oťukáváním z obou stran, kdy se po krásné akci trefil Drobek do tyče a stejně tak Považská Bystrica pohořela na, v brance Karviné, chytajícím Slabém. Karviná si v prvním poločase udržovala mírný náskok a stále vedla o jednu až dvě branky. Hrála se výborná házená s obrovským nasazením na obou stranách a domácí chtěli i přes jistotu první příčky v tomto utkání vyhrát. Několikrát se jim podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky, ale Karviná má zkušený tým a svou mírnou převahou stále udržovala vedení na své straně. Ve druhém poločase trenér Hargaš nabádal hráče, že domácí zdaleka nesložili zbraně a že se budou snažit výsledek otočit ve svůj prospěch. Karviná hrála pozorně v obraně a konečně se jí podařilo i vsítít několik branek z rychlého protiútoku čímž definitivně zlomili odpor domácích. Ty do každého protiútoku hnali domácí fanoušci, kterých se v hale sešlo více jak 1400. Mezi nimi se ale neztratili fanoušci Karviné,kterých do Považské Bystrice přijel plný autobus a dávali o sobě hlasitě vědět. V závěru utkání Karviná uhájila své vedení a přidala i ještě několik branek a s přehledem dotáhla utkání do vítězného konce.Stále tak vede i po 29.kole HIL s jediným bodem náskoku před Frýdkem -Místkem.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Papiernik (P.Bystrica):Dnes se hrálo utkání s obrovským nasazením, proto mu možná scházelo několik branek, ale i přesto jsem s výkonem svého družstva spokojen. I přes prohru jsme nezklamali a pro nás je už nyní důležitá kvalitní příprava na play-off.

Hargaš (Karviná): Věděli jsme, že domácí i přes jistou první příčku ve východní skupině se budou chtít na nás vytáhnout a budou nás chtít porazit. Proto jsme se svědomitě na toto utkání připravovali a jsem rád, že hráči i přes náročnou fyzickou přípravu posledních dní toto utkání zvládli. Psychická důležitost ve formě získaných bodů u tak kvalitního družstva, jakým Považská Bystrica bezesporu je, je velice povzbuzující a věřím, že i v dalších našich utkáních nám forma půjde nahoru. Čekají nás ještě tři kola základní části, ale nejdůležitější části soutěže je play-off, na které se budeme snažit být co nejkvalitněji připraveni.