ne 20.9.2009 |

Ve šlágru kola jsme byli úspěšnější

V prvním náročnějším utkání letošní Zubr Extraligy jsme porazili Duklu na její palubovce celkem hladce 26:17. Utkání začalo velice opatrně a první branku dala Dukla v šesté minutě a my dokonce až v desáté. Prim na začátku měly obrany a brankáři. To se později změnilo a nám se dařilo podstatně více než domácím.

Oproti předpokladům mělo utkání dvou favoritů celé soutěže celkem jednoznačný průběh a to především ve druhém poločase zápasu. Oba celky dlouho čekaly na první gól, za Duklu se až v páté minutě trefil Polášek, u hostů přišla první branka až v minutě desáté. V dalších minutách bylo střetnutí vyrovnané do stavu 6:6, dvěma rychlými brankami pak hostující tým získal vedení 6:8. Dvoubrankový náskok si Karviná hlídala téměř do konce první půle, ale v závěru se díky chybám domácích dostala k rychlým protiútokům a podařilo se jí odskočit na poločasových 8:13.

Ve druhém poločase se Dukle dlouho nedařilo snížit náskok soupeře, ve 46.minutě byl stav 15:19. Dukla v tu chvíli měla možnost přesilové hry, ale tři útoky po sobě se jí nepodařilo vstřelit branku a tím ztratila šanci se Karviné přiblížit a nervóznit jej. Nakonec se soupeři podařilo náskok ještě zvýšit až nekonečných 26:17 pro Karvinou.

Utkání ovlivnilo zranění rozehrávače domácích Krále, který si již v prvním minutě poranil koleno. Tím se Dukle rozpadla útočná fáze a její hra se rozbila na útočné činnosti jednotlivců. S těmi si ale bez problémů dokázal poradit výborný Mrkva v bráně hostí.

„Dnes zaslouží tým velkou pochvalu. Jsem velmi spokojen s obrannou činností našeho mužstva. Poprvé v sezoně. Samostatnou kapitolou byl brankář Mrkva, proti kterému mají někteří hráči soupeře komplex a to je naše výhoda. Domnívám se, že Tomáš se letos zabydlí na pozici nejlepšího brankáře v domácí soutěži. Roste nám pro Evropu,“ složil poklonu české naději, juniorské jedničce a seniorské už zřejmě trojce za Galiou a Štochlem, trenér Karviné Jozef Hanták starší.