HCB Karviná
Zápasy
po 8.5.2023 | Ivo Dudek

Vedeme 1:0!!!

Zápasové menu

Předpoklad o tom, že finále bude velmi vyrovnané, se potvrdil. Podařilo se nám ve velmi pohledném utkání vybojovat na západě Čech první bod nejtěsnějším rozdílem. Mohli jsme tak na palubovce oslavit první vítězství nad Plzní v této sezóně, které přišlo v pravou chvíli.

Lépe začali finále domácí, po pětibrankové šňůře Karviné ale prohrávali 6:9. To Plzeň vyburcovalo a rychle vyrovnala, od stavu 11:11 se pak až do konce žádný ze soupeřů nedokázal dostat do trháku a skóre se neustále přelévalo. Na každou trefu nacházeli soupeři vždy odpověď, pouze v sérii přesilovek uprostřed druhé půle unikla nakrátko po trefě Václava France do prázdné brány Karviná do vedení o dvě branky, které domácí stále v oslabení dotáhli.

Na straně hostů podal výborný výkon Douda, který zaznamenal třináct přesných tref. Na naší straně byla střelecká produktivita rozložena rovnoměrně mezi podstatně více hráčů. Zajímavostí bylo to, že naši tradiční nejlepší střelci Jonáš Patzel s Dominikem Solákem se tentokrát tolik neprosazovali, ale výborně je zastoupili Denis Harabiš, Honza Užek nebo také Matěj Nantl. Právě z postu pivota padlo hodně branek po podařených kombinacích.

Vyrovnaný zápas spěl k dramatické koncovce a rozhodnutí padlo minutu před koncem. Za stavu 31:32 utekl domácím lacino míč do autu. Slezané, konkrétně Solák, sice z protiútoku při signalizované pasivitě trefili tyč, ale odražený míč zachytili a udrželi ho až do poslední vteřiny. Mohli se tak radovat z vítězství o jediný gól.

Foto: Hynek Sladký

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Mrzí nás ztráta v domácím prostředí. Každá porážka je bolestivá. Nepředvedli jsme dobrý výkon, pokud se zlepšíme, jsme schopni Karvinou porazit. Tento zápas rozhodovaly maličkosti, spousta volných míčů se odrážela většinou k hráčům Baníku. Zdá se mi, že reakce na různé herní situace byly od nás pomalé.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Myslím, že to byl zápas hodný finále. Nenechali jsme si Plzeň utéct a zvládli jsme koncovku. 0:1 však nic neznamená, chceme zůstat nohama na zemi a soustředit se na domácí zápas.“