út 13.11.2012 |

Velmi důležité body jsou doma

Do letošního derby se Zubřím vstupovaly oba týmy z úplně jiných pozic, než jsme byli z minulých sezón zvyklí. Hosté byli na pátém místě a my, byť jsme měli o pouhý bod méně, tak jsme byli na místě osmém. Vzhledem k velké vyrovnanosti extraligy je letos každý bod velmi důležitý.

Čeká se totiž velký boj o umístění v první šestce, která bude hrát nadstavbu o titul. Na těchto šest mít je letos osm velmi vyrovnaných uchazečů. Vždyť mezi prvním a právě osmým místem jsou pouhé čtyři body rozdílu.

S vědomím těchto souvislostí nastupovaly v sobotu na palubovku oba týmy a ani jeden z nich nechtěl body ztratit. A to bylo poznat i na průběhu utkání. Maximálně bojovná, rychlá a vyrovnaná házená se hrála hned od počátku. V desáté minutě jsme si vytvořili malý náskok (6:4) o který se výrazně přičinil dobře hrající Ondra Meca ale o ten jsme vzápětí přišli. Hosté totiž šňůrou 4 branek stav otočili ve svůj prospěch. To ale bylo naposled co hosté měli navrch. Rychle se nám podařilo zase srovnat a koncovka poločasu patřila nám. To jsme právě zase my hostům mírně utekli (16:13) a mohli jsme vedení ještě zvýraznit. Jenže zbytečnou chybou v útoku jsme se o tuto možnost připravili a hosté dokázali ještě kontrovat.

Druhá půle začala přesně tak, jako skončila první. Pokračovala přetahovaná o každou branku. Až ve 36. minutě začala zřejmě rozhodující fáze zápasu. Právě v období mezi třicátou šestou a čtyřicátou druhou minutou se nám podařilo i za pomoci tří branek Vojty Petrovského zaznamenat šest přesných tref za sebou a vytvořit si náskok 22:16. Poté už hosté sice snižovali a dotahovali. Ale blíž než ne dvě branky se jim to už nepovedlo a to ještě v samém závěru, kdy bylo o vítězi utkání rozhodnuto a slušně naplněná hala aplaudovala domácím a děkovala jim za předvedený výkon a zisk velmi důležitých dvou bodů.

Dalši velmi důležité utkání nás čeká v neděli v Hranicích před televizními kamerami. Hraničtí v posledním kole překvapivě ztratili oba body v Přerově a promarnili tak velkou příležitost dostat se na první místo tabulky. O další body tak určitě nebudou chtít přijít.

Přijeďte nás podpořit v tomto nelehkém utkání.