HCB Karviná
Zápasy
st 2.3.2022 | Redakce

Vítězné derby s Frýdkem Místkem

Po zlepšeném výkonu v druhém poločase jsme "přejeli" hosty z Frýdku Místku rozdílem jedenácti branek.

Před zápasem 19. extraligového kola mezi HCB Karviná a Pepino SKP Frýdek-Místek byl mezi oběma celky rozdíl 24 bodů. V prvním poločase to však vůbec nebylo znát. Hostující Frýdek-Místek vstoupil do střetnutí velice sympaticky. Sice jsme v 8. minutě vedli 5:3, ale pak už náš náskok nenarůstal. A ve 14. minutě bylo srovnáno 7:7 a o necelé tři minuty později se pak Frýdek-Místek dostal dokonce do vedení 9:8. V této fázi utkání jsme se nevyvarovali zbytečných chyb a Frýdecko-Místečtí se drželi stále na dostřel. Po prvním poločase jsme byli nakonec o gól napřed, když jsme vedli 15:14.

Po změně stran nám dokázali hosté vzdorovat v prvních třinácti minutách. Na branky Soláka a Patzla dokázal za hosty nejčastěji odpovídat Choleva. Ten právě snižoval na 20:18 a poté znovu na 21:19. Ale to bylo za hosty vše. Začali jsme hrát v útoku 7 na 6, vysunuli jsme obranu na 2 – 4 nebo 1 – 5 a tyto změny přispěly k tomu, že náš náskok narůstal. Výborný výkon podal i Nemo v brance a poslední čtvrtinu utkání jsme jednoznačně ovládli. Hosté už nedokázali bránit naše útoky, tak jako se jim to dařilo v prvním poločase. Konečná siréna nakonec ukončila utkání za stavu 32:21 pro nás.

Do konce dlouhodobé části extraligy už zbývají pouhá dvě kola. V sobotu 5.3.2022 v 18:00 hodin budeme opět na domácí palubovce hrát s Lovosicemi a poslední utkání základní části nás čeká v sobotu 12.3.2022 na palubovce Plzně a je možné že až v tom posledním utkání se bude rozhodovat o tom, kdo vstoupí do Chance play-off Extraligy z nejvýhodnějšího prvního místa.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Daniel Valo, trenér Frýdku Místku: „Těžko se mi zápas hodnotí. Po prvním poločase, který jsme mohli i vyhrát, jsme se drželi až do nějaké 45. minuty. To bylo tak minus dva - tři góly a to bylo pořád hratelné. Ale nezvládli jsme posledních patnáct minut, to nás Karviná přejela. Byla ve všem lepší, utekla nám a pak už jsme měli i trochu problémy s morálkou. Karviná zaslouženě vyhrála, i když si myslím, že konečný výsledek neodpovídá průběhu hry. Ten konec už byl pro nás krutý.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „V prvním poločase jsme udělali dost nevynucených chyb, bylo poznat, že nám chybí Ujin (Užek) na pivotu. Když jsme utekli na nějaké tři – čtyři góly, tak se kluci uklidnili a začali hrát to, co normálně hrají. Myslím, že se utkání zlomilo, když jsme začali hrát v útoku 7 na 6 a obranu 2 – 4. To jsme donutili Frýdek k chybám a k tomu dobře chytal Nemo. Pak ten náskok narůstal a už to šlo. Takže přes ne moc podařený první poločas jsem nakonec spokojený.“

Fotogalerie