ne 22.10.2023 | Redakce

Vítězné drama! Karviná ve Vídni postoupila po sedmičkách

V pořádné drama se proměnila sobotní odveta Evropského poháru mezi rakouským celkem Fivers Margareten a karvinským Baníkem. Ten nakonec slaví postup po sedmičkách.

Karviná v úvodním duelu doma vyhrála 32:26 a do Vídně si odvezla šestigólový náskok. Házenkáře Baníku jela podpořit i početná skupina fanoušků, která sledovala skvělý start českého týmu.

Svěřenci trenéra Michala Brůny vlétli na svého soupeře ve velkém stylu a po pár minutách vedli 3:0. Rakouský celek se ale rychle oklepal, dokázal vyrovnat a ve čtrnácté minutě poprvé vedl. V jednu dobu to bylo i o tři góly.

Po závěrečné brance Nantla se šlo do kabin za stavu 16:15 pro Fivers. Taky úvod druhého poločasu nabídl vyrovnanou partii. Dvacet minut před koncem Baník díky trefě Širokého zase vedl a v té době se zdálo, že si dojde k pohodovému postupu.

Ještě v padesáté minutě to bylo 27:27, pak ale domácí udeřili šestkrát v řadě a bylo zaděláno na pořádné drama. Baník dal v poslední desetiminutovce jediný gól a Rakušané mohli v závěru rozhodnout o postupu. To se jim ale nepovedlo, a tak rozhodly sedmičky.

V rozstřelu se blýskl karvinský gólman Galia, který chytil dva ze tří domácích pokusů. Naopak za Baník postupně proměnili Užek, Skalický, Plaček a Solák – hosté tak obrovské drama zvládli a postupují dál!

Sedmimetrový rozstřel ve Vídni.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!