HCB Karviná
Zápasy
so 3.9.2022 | jméno neznámé

Vítězný vstup do nového ročníku Chance Extraligy

Los nám pro start nového ročníku Chance Extraligy přiřkl nováčka ze Strakonic a záhy byl na palubovce vidět rozdíl ve kvalitě kádrů družstev.

Naši hráči tahali hru rychle dopředu a prosazovala se zejména křídla a také rychlý Fulnek. Během šesti minut jsme si vypracovali náskok a na světelné tabuli svítil stav 6:2. K navyšování našeho náskoku přispěl svými dobrými zákroky Petr Mokroš a nebyl důvod, aby do hry zasáhl navrátilec do sestavy Martin Galia, který k utkání nastoupil.

V našem dresu se objevila řada nových posil a zřejmě i to přispělo k tomu, že přes naše vysoké konečné vítězství jsme udělali i řadu chyb v rozehrávce. Do přestávky jsme si vypracovali opravdu výrazný uklidňující náskok.

Možná nás uklidnil trochu moc, protože v druhém poločase s námi už drželi hosté krok o poznání lépe a náskok zůstával v podstatě pořád stejný a pohyboval se mezi devíti až jedenácti brankami. V poslední minutě jsme brankami Širokého a Fulneka stanovili konečný rozdí ve skóre na třináct branek.

Stínem utkání, které jinak probíhalo v podstatě v poklidné atmosféře, bylo zranění Zdenka Čadry ve 43. minutě zápasu. Poté už do utkání nezasáhl.

Druhé kolo budeme hrát v sobotu 10. 9. 2022 na palubovce Hranic, které dnes prohrály 22:26 na palubovce Maloměřic, se kterými se v koncovce loňského ročníku utkaly v baráži o udržení v Extralize. Nakonec se ale letos, vzhledem k rozšíření extraligy na 14 účastníků, objevují v extralize opět oba tyto týmy a do čtrnácti doplnil extraligu host z Prešova.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Vítězství je OK, ale udělali jsme spoustu chyb, hlavně taktických u nových hráčů. Vázla trochu souhra. Je to začátek sezóny a my se chystáme zejména na třetí kolo, ve kterém budeme hostit Zubří a tam poznáme už více, jak na tom jsme. Kaňkou na dnešním utkání je zranění Čadry.“

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Je těžké začínat extraligu po pěti letech hned na palubovce mistra. Ale my jsme byli vlastně i trochu rádi. Čekali jsme, že se zaplní hala a bude dobrá atmosféra. Přijeli jsme si zápas užít. Je jasné, že Karviná je jinde, potvrdili svou úroveň a roli favorita. Já jsem spokojený s druhým poločasem, ve kterém jsme vlastně nějakých 28. minut drželi plichtu. První půlka byla z naší strany nervózní. Pak jsme přestali dělat tolik chyb a hra se zlepšila.“

Adam Ptáčník, spojka HCB Karviná: „Hrál jsem první ligový zápas v dresu Karviné a na domácí palubovce tak byla před zápasem mírná nervozita. Rychle ala opadla a začátek jsme chytli dobře. Za mě dnes dobrý zápas. Mohli jsme sice asi vyhrát o víc, ale zkoušeli jsme různé obrany, systémy signály a tak. Z mé strany to byl dnes jakýsi standartní výkon, ještě pořád si musím zvykat na správné timingy, signály. Myslím ale, že už se to zlepšuje a že souhra týmu jde v porovnání se začátkem přípravy nahoru.“

Fotogalerie