HCB Karviná
Zápasy
ne 23.4.2017 |

Vítězství s hořkou příchutí

Zápasové menu

Přesto, že jsme hosty z Jičína na domácí palubovce porazili, postup do série o konečné místo nakonec vybojovali jičínští. Na jejich hřišti jsme totiž prohráli o pět branek a tak v součtu obou utkání byli hosté úspěšnější. My tak budeme hrát o konečné sedmé místo s Brnem, které bylo odešlo poražené v těsném souboji s Frýdkem Místkem.

Jičínu ještě po 21. kole reálně hrozil boj o udržení, ale souhrou výsledků v posledním kole základní části pronikl z osmé pozice do play-off a v květnu bude moci bojovat o konečné 5. místo letošního extraligového ročníku! Rozhodly o tom první poločasy série proti ním, i když my jsme paradoxně až do pátého čtvrtfinálového zápasu proti Lovcům živili naději na boj o medaile. Do dnešní odvety první fáze boje o konečné 5. až 8. místo si Východočeši přivezli pětibrankový náskok, který v úvodu odvety ještě navýšili. Naši hráči ani tentokrát v úvodu nepůsobili jistě, dělali příliš mnoho technických chyb a nedokázali se vyrovnat s obranou a gólmany Jičína. Hosté vyhráli poločas poměrem 13:9 a po přestávce vedli až o šest branek. Pak sice přišel náš nápor, když jsme využili polevení hostů a sedmi brankami v řadě jsme si vybudovali vedení 23:20. To nám dávalo naději na vítězství v sérii. Jenže Jičín obrat nepovolil, a přestože nám nakonec v odvetě o branku podlehl, pronikl do boje o konečné 5. místo. Nás tak čeká pouze série o konečné 7. místo.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Alexandr Radčenko, hrající trenér HCB Karviná: „V prvním poločase jsme hráli špatně. Ztratili jsme v druhé vlně řadu balónů, neproměnili jsme hodně šancí. Díky tomu hosté vedli v poločase o čtyři branky. V druhém jsme zabojovali, dotáhli se a šli do vedení. Nicméně v koncovce už hosté zahráli zkušeně a postup si pohlídali. Jsem velmi zklamaný, ale taková je realita“.

Aleš Babák, trenér HBC Jičín: „To je snad poprvé, co mohu soupeři pogratulovat k výhře, a přesto se radovat. Myslím, že jsme první poločas zvládli dobře a výborně nám zachytal brankář. Jen škoda, že jsme v druhém poločase trochu zazmatkovali a dovolili domácím se dostat do hry a zdramatizovat koncovku. Podle mě jsme ale v součtu obou utkání postoupili zaslouženě.“