ne 6.3.2016 |

Vybojovali jsme cenné vítězství

Dnes nás čekal velmi těžký soupeř. Lovosice byly před námi o dva body a tak bylo pro nás, vzhledem k tmu, že chceme jít do play off z co nejlepšího umístění, toto utkání opravdu důležité. To samé ale platilo i pro hosty, kteří samozřejmě chtěli rovněž vyhrát.

A ještě jeden důležitý aspekt mělo dnešní utkání. Oba týmy totiž čeká vzájemný souboj o Český pohár. A dnešek byl jakousi generálkou a také možností vytvořit si malou psychickou výhodu do zmíněného finále ČP.

Ale zpátky k dnešku. Začátek utkání byl z naší strany mírně řečeno slabý. Dá se říct že nám utekl a dlouho trvalo než jsem se dostali do tempa. Prní branku jsme zaznamenali až v desáté minutě když se trefil Lukáš Frančík. A to jsme snižovali na 1:4. Hosty totiž brzo dostal do vedení svými přesnými zásahy z prostoru levého křídla Motl. Obrana trochu hořela a hlavně se nedařilo v útoku. Naši nepřesnou a nedůraznou střelbu v pohodě kryl Artur Adamík, který naprostou většinu našich hráčů má, coby náš odchovanec, velmi dobře přečtenou. Další branku jsme vsítili ve 12. minutě když Marek Monczka korigoval na 2:6. A od té doby jsme se začali zvedat. Hráči našli recept na do té doby kvalitní obranu hostů a šňůrou pěti branek v řadě jsme stav srovnali a záhy jsme šli dokonce do vedení.

Velká komplikace nastala ve 26. minutě, když byl za nenápadný faul přímo vyloučen Libor Hanisch a pro naši, už tak úzkou sestavu, to byla rána. Pak musel do obrany opět nastoupit Roman Farář ale naštěstí se tohoto úkolu zhostil dobře. Ostatně to nebylo poprvé... Po slabším začátku nám tak začala fungovat obrana a rozchytal se, podobně jako v předešlých utkáních, Kuba Lefan. Poločas nakonec po dramatickém průběhu skončil 10:11 a před druhou půlí bylo vše otevřené.

Možná že v hlavách přítomných fanoušků trochu hlodala obava, jestli to naši borci v tomto úzkém kádru, vydrží až do konce. A odpověď na tuto otázku měl přinést právě druhý poločas. Pro jeho vývoj byla rozhodující pasáž mezi 38. a 45. minutou. Ta nám totiž vyšla náramně - opět jsme dali pět branek v řadě a vytvořili jsme si tak tříbrankový náskok 18:15. Ten sice hosté ještě dokázali korigovat ale další pětiminutovka mezi 50. a 55. minutou jejich odpor definitivně zlomila. Přišla další šňůra pěti branek, ve které měl tentokrát hlavní slovo Lubo Veřmířovský. Dal tři branky v řadě a přidal se tak k tahounům dnešního matche. O jeho zdárný průběh se mimo něj zejména postarali výborným výkonem Honza Užek, který po vyloučení Hanische podstoupil nepočítaně soubojů na brankovišti jak v útoku tak obraně, Slávek Mlotek, který svým pohybem a přesnými přihrávkami pomáhal přehrávat obranu Lovosic a v brance Kuba Lefan, který navázal na výborné výkony z posledních kol.

A tak po nepodařeném vstupu do utkání, kdy jsme měli obavy o to, jestli vyhrajeme jsme naopak začali pomýšlet na to, že bychom mohli vyhrát rozdílem šesti branek, který by nám zajistil lepší pozici před hosty v případě rovnosti bodů na konci základní části. Ještě v 58. minutě to bylo nadějné. To jsme totiž vedli 25:19 ale hosté, dobře vědomi si této skutečnosti, ještě zabojovali a v koncovce přece jen náš náskok snížili. Takže jsme zvítězili rozdílem tří branek ale po nepovedeném začátku jsme rádi i za toto vítězství.

Ještě nás čekají dvě kola do konce základní čísti a tři týmy se srovnaly mezi šestým a osmým místem se stejným počtem bodů. Lepší vzájemné utkání máme s Jičínem a po dnešku naopak horší s Lovosicemi. Vzhledem k tom, že Frýdek Místek dnes uhájil těsné vítězství v Kopřivnici o jedinou branku, získal před tímto triem náskok tří bodů a vybudoval si do koncovky lepší pozici.