ne 23.10.2022 | Redakce

Vybojované těsné vítezství v derby s FM.

Chance extraliga nabídla v 9. kole také souboj tradičních rivalů Pepino SKP Frýdek-Místek a HCB Karviná. Šlo o přímý souboj o 3. místo v tabulce. Od začátku bylo poznat, že oběma družstvům jde o hodně. Navíc příznivci obou družstev vytvořili velice bouřlivou kulisu. Do Frýdku Místku totiž dorazila početná výprava karvinských fandů a dali o sobě patřičně vědět.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se ujali vedení 5:3. Dvougólový náskok držel Frýdek-Místek do 11. minuty, kdy vedl 7:5. Pak se ale naši hráči prosadili třikrát po sobě a otočila duel ve svůj prospěch. Větší náskok jsme si ale nevytvořili. Pokračovala přetahovaná o každou branku. Až dvě minuty před koncem prvního poločasu jsme odskočili na rozdíl dvou branek po trefě Jonáše Patzla. Poslední dvě minuty však patřily domácím, nastříleli tři branky v řadě a první poločas tak nakonec vyhrál domácí tým 15:14.

Po změně stran pokračovala nervy drásající bitva. Na obou stranách bylo vidět poměrně dost technických chyb. Chvílemi bylo střetnutí hodně vyhrocené. Žádný tým si nevytvořil větší náskok. Skóre bylo po většinu času vyrovnané. Devět a půl minuty před koncem šla Karviná do dvougólového vedení. To pak držela ještě pět minut před koncem. Jenže pak se dvakrát za sebou prosadil domácí Radim Chudoba a bylo srovnáno 26:26. Celé klání nakonec rozhodl Denis Harabiš, který si z křídla seběhl na post pivota a vsítil vítěznou branku. Karviná tak nakonec ve Frýdku-Místku zvítězila rozdílem jediné branky 27:26. Upevnila si tak 3. místo v tabulce. Frýdek-Místek zůstává čtvrtý.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Bylo to těžké derby. Frýdek byl velmi namotivovaný a před vyprodanou halou nám postavil tvrdé podmínky v obraně ale hlavně v samotné bráně. Myslím, že to byl ze strany Frýdku povedený zápas, kde se všichni naši bývalí hráči ukázali v dobrém světle. My jsme v posledních 10 min., přes všechny naše příležitosti, nebyli schopní Frýdek dorazit. Museli jsme se tak strachovat o výsledek, až do samotného konce utkání. Po zbabrané naší přesilové hře v samotném závěru utkání, musím říct, že vyhrál ten šťastnější.“

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Věděli jsme, že hrajeme proti mistru z poslední sezony. Navíc Karviná dorazila takřka v kompletním složení, takže jsem očekával, že zápas bude extrémně náročný. Rozhodly detaily, celý zápas byl nesmírně vyrovnaný. Možná by utkání více svědčila remíza. Ke konci duelu byla pasáž, kterou Karviná zvládla trochu lépe a odskočila na dva góly. V takto vypjatém klání nás trochu tlačil i čas. Pak už bylo těžké náskok stáhnout, byť ke konci ještě šance přišla. Troufám si říct, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Na to se ale nehraje, takže musíme sportovně pogratulovat Michalu Brůnovi a Karviné. Každopádně jsme podali dobrý výkon, ve kterém sice byly chyby, ale ty k takovému zápasu patří. Mrzí nás to, protože jsme nezískali žádný bod, ale na druhou stranu to byl výkon, od kterého se můžeme odrazit do dalších zápasů.“