ne 12.2.2017 |

Vydřená ”povinná” výhra

Na začátku byla na našich hráčích vidět nervozita. Určitě chtěli odčinit nepodařený zápas v Kopřivnici a v přemíře snahy se jim ani dnes na začátku příliš nevedlo. Vedení se tak uvedli hosté a to trvalo až do 12. minuty kdy srovnával Slávek Mlotek na 6:6. Poté jeho spoluhráči přidali další tři branky a my se tak tedy ujali vedení 9:6. Na to ještě dokázali hosté kontrovat a opět srovnali. V poslední desetiminutovce první půle jsme ale přece jen dokázali hostům odskočit, svými zákroky k tomu přispěl i Petr Mokroš, který střídal Przemka Witkowského. Toho využili hráči v poli a do šaten se šlo za stavu 18:13.

Litovel se ale nevzdávala a sympaticky bojovala. Nezlomilo ji ani vedení Karviné 20:13. Nám se se nedařilo v obraně, dělali jsme zbytečné chyby a hosté trestali. Dokázali srovnat na 28:28 a jako už téměř klasicky se rozhodovalo v poslední desetiminutovce. V té jsme uspěli a dotáhli tak nakonec přece jen utkání do vítězného konce.

Je třeba říct, že Litovel se u nás prezentovala velmi sympatickým výkonem. Hrála útočnou, rychlou házenou se snahou o rychlé rozehrání po obdržené brance. Tedy žádné "zdržovačky". Naše vítězství nebylo vůbec jednoduché a proto jsme rády za dva vybojované body.

Saša Radčenko, hrající trenér HCB Karviná: „Jsme si vědomi toho, že liga je letos hodně vyrovnaná. To se zase dnes ukázalo. V útoku to bylo celkem dobré ale obrana nehrála vůbec dobře. Dostat doma tolik branek je fakt špatné. Na druhou stranu nám pomohl dobře chytající Peťa Mokroš. Takže když to shrnu, jsme rádi za body ale s hrou příliš spokojeni být nemůžeme.“

Michal Hradil, trenér Litovle: „Všichni hráči zabojovali, podali bojovný výkon. Zbytečné chyby nás dneska stály zisk nějakého bodu. Máme mladý tým, chybí nám někdo zkušený, kdo by pomohl lépe zvládnout dramatické koncovky či kritické okamžiky v zápase.“