st 21.4.2021 | Redakce

Vydřené vítězství v Lovosicích a série je srovnaná na 1:1

V neděli nás Lovci zaskočili a odvezli z naší palubovky vítězství o jedinou branku. Dnes se hrála odveta a bylo jasné, že musíme tento bod „urvat“ zpět, pokud si nechceme cestu za postupem do finále příliš zkomplikovat.

Domácí začali lépe než my a postupně si vypracovávali náskok. Trápil nás zejména Švéd Jonsson svou přesnou a tvrdou střelbou z pravé spojky. Naše obrana se dnes tolik nevysouvala jako v prvním utkání série a tak bylo ke střelbě zdálky více prostoru. Obrana domácích hrála velmi dobře a našim střelcům nenechávala žádný prostor. Tradičním střelcům z dálky se příliš nevedlo a tak jsme to zkoušeli přes křídla a Nedoma byl na začátku utkání stoprocentní. Nicméně na domácí to nestačilo a ve dvacáté minutě navyšoval zkušený Bouček na 12:8 po domácí. To bylo ale jedinkrát, kdy se domácí do takového náskoku dostali. Naši borci se sice na každou branku nadřeli, ale postupně náskok snižovali. Poločasová siréna zahoukala za stavu 17:15 a o snížení před přestávkou se třemi brankami za sebou postaral zejména Vojta Patzel.

Po přestávce domácí nakrátko znovu navýšili na 18:15 z ruky Trkovského. Následující minuty ale patřily nám a stav se pomalu ale jistě začínal překlápět v náš prospěch. Ve 35. minutě srovnával Urbański na 19:19 a vzápětí jsme šli do vedení. Domácí neproměnili nějaké šance, pár míčů jsme získali v obraně a rázem byl obraz hry jiný. Teď jsme to byli my, kdo měl častěji malý náskok, a domácí dotahovali. Tato přetahovaná pokračovala až do 52. minuty, kdy určitě našim příznivcům u televizních obrazovek zatrnulo – domácí se nakrátko ujali vedení 26:25. Koncovka tak nabírala na dramatičnosti. Tentokrát jsme ale byli v koncovce úspěšnější my. Lovci v útoku ztratili míče střelbou do našich bloků a v 59. minutě jsme vedli 28:30. Velkou šanci na zdramatizování měli ještě domácí v poslední minutě, když Jonsson zahrával, po faulu na brankovišti sedmimetrový hod. Ten zneškodnil Nemo Marjanović v naší brance a korunoval tím svůj dobrý výkon. Poté ještě domácí zkusili vabank hru vysunout osobní obranou na celém hřišti, ale naši hráči si s ní poradili a Patzel ještě nakonec zvýšil na konečných 28:31.

Série bude pokračovat zase u nás v Karviné v neděli 25.4. v 10:15 před televizními kamerami. Poté bude následovat reprezentační přestávka a tím i pauza v semifinálové sérii. Čtvrté utkání se bude hrát až ve středu 5. 5. opět v Lovosicích.