ne 18.2.2018 |

Vyhráli jsme i třetí letošní zápas!

Včerejší severomoravské derby vyznělo v náš prospěch vcelku jednoznačně. Vzhledem k tomu, jak kvalitní výkony v této sezóně Kopřivnice podává, se totiž čekala spíše velmi dramatická podívaná.

Začátek utkání vyšel lépe domácím. Ti se ujali vedení 4:2 v šesté minutě. To ale naše borce nijak nerozhodilo a během pouhé minuty jsme vyrovnali na 4:4. Nejprve se individuálně prosadil Nedoma a poté po dobrém zákroku Marjanoviče skóroval Monczka. Až do konce poločasu pak pokračoval zápas velmi vyrovnaným průběhem. Nikdo ze soupeřů nedokázal strhnout vedení na svou stranu více než o pouhé dvě branky. Hra byla trochu neurovnaná a na obou stranách bylo k vidění dost technických chyb. Pozitivem bylo to, že poté co se do hry zapojil minulý týden Honza Užek, se dnes po zranění vrátil i Tymoteusz Piątek. Vzhledem k dlouhé absenci obou hráčů ještě není souhra s týmem ideální, nicméně je to určitě posílení kádru a dobrá zpráva pro nás, vhledem k pomalu ale jistě blížícímu se play off.

Poločas nakonec skončil převahou jediné branky v náš prospěch a zdálo se, že druhá půle bude ještě velmi dramatická. Ale byli jsme to my, kdo nakonec obrátil vývoj ve svůj prospěch a díky dobré obraně a výkonu Marjanoviče v naší brance, jsme získávali náskok. Rozhodující pasáž se odehrála mezi 38. a 45. minutou. Domácí se v této pasáži, přes naši dobře fungující obranu a výborně chytajícího Nema v naší brance, nemohli prosadit a my tak toho využili k vytvoření rozhodujícího náskoku. Během těch zhruba sedmi minut jsme utekli domácím na 17:25 a o výsledku bylo "téměř" rozhodnuto. Kopřivničtí už se příliš nezmohli na odpor a i přesto, že na naší straně mohl trenér Michalisko vystřídat postupně v podstatě všechny hráče, už nedokázali vývoj zdramatizovat.

Dokázali jsme tak vybojovat už třetí letošní vítězství a v tabulce jsme potvrdili že patříme do první čtyřky. A ta je mimořádně vyrovnaná. Vždyť mezi prvním Zubřím a námi, kteří jsme jen kvůli horšímu skóre na čtvrtém místě, jsou pouhé dva body! Takže boj o co nejlepší umístění před play off bude ještě velmi vyrovnaný a dramatický.

Už v příštím kole nás čeká velmi náročný duel v Lovosicích, které dnes přivezly dva body z horké plzeňské palubovky.
Doma se představíme 3.3. 2018 v 10:30 a přivítáme celek Frýdku Místku, který se zvedá po nepodařeném podzimu. Srdečně zveme!

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Základem k vítězství byla naše lepší obrana a také ve výkonu brankářů, kde Marjanovič předčil brankáře domácích. Bylo znát i to, že se vrátil do hry Piątek. Mohl jsem točit v útoku víc hráčů než domácí a také i to pomohlo. Chtěl bych hráčům poděkovat, že i přesto, že se někteří v minulém týdnu potýkali s nemocemi, tak svou bojovností utkání zvládli. Takže jsme spokojeni s jednou výjimkou - udělali jsme na můj vkus zbytečně moc technických chyb.