ne 26.10.2014 |

Vyhráli jsme nad Brnem a dostali se tak na třetí místo tabulky.

Další dramatické utkání jsme mohli dnes sledovat na domácí palubovce. Hostili jsme totiž tým Brna, který měl před námi náskok pouhého jednoho bodu. Jelikož jsme dokázali vyhrát, dostali jsme se tak právě před své dnešní hosty z Brna hned za duo Plzně a Zubří.

Nástup se nám povedl, rychle jsme se dostali do vedení 4:1 ale to netrvalo dlouho. Dobře hrající hosté se téměř hned vrátili do zápasu a pokračovalo se v rychlém tempu dál. Z rychlé hry sice pramenily mnohdy i technické chyby na obou stranách ale na druhou stranu byla hra určitě pohledná pro oko diváka a o to by mělo jít při házené především. Až do 21. minuty jsme pak dotahovali mírný náskok hostů. Pak jsme ale zlepšenou obranou a výbornými zákroky Víti Schamse získali několik míčů, které jsme dokázali zužitkovat . Šňůrou pěti branek v řadě jsme si vzali zpět vedení a to už jsme nepustili v podstatě až do konce utkání.

Na začátku druhého poločasu se totiž opět trefil dvakrát za sebou Veřmiřovský, přidal se Slávek Mlotek a náskok narostl už na pět branek. Hosté sice v průběhu ještě dokázali několikrát dotáhnout na pouhé dvě branky, blíže se už ale nedostali. Po dlouhé době se tak hrála na naší palubovce o trošku klidnější koncovka. Do posledních dvou minut jsme totiž vstupovali s náskokem čtyř branek a tak jsme se společně s diváky nemuseli strachovat o body až do posledních sekund.

Extraliga má nyní reprezentační přestávku, v níž národní tým vstoupí do kvalifikace mistrovství 2016 ve čtvrtek 30. října ve Francii a v neděli 2. listopadu ve Zlíně s Makedonií. Příští kolo tak budeme hrát až ve středu 12.11 ve Zlíně.

Jaroslav Hudeček, asistent trenéra Baníku OKD Karviná: „Dnes mohu říct, že jsme určitě nebyli v zápase lepším týmem. Dělali jsme chyby v útoku, zbytečně jsme stříleli ukvapeně. Nedařil se nám rychlý přechod do útoku, ve kterém nás Brno válcovalo. Na druhou stranu nám, ale lépe fungovala obrana než soupeři. Dařil se nám též i postupný útok. Díky tomu jsme nejspíš vyhráli.“

Andrej Titkov, trenér KP Brno: „Utkání rozhodlo to, že jsme nedokázali proměňovat naše šance. Karviná hrála velmi dobře útočně, což nám dělalo obrovské problémy a to rozhodlo o vítězi utkání.“