po 18.12.2017 |

Vyhráli jsme poslední domácí utkání roku 2017

Po dvou venkovních prohrách jsme měli velkou motivaci získat doma dva body. A tak jsme byli na Hranice patřičně "nažhaveni"

Začátek utkání nám vyšel parádně. Začali jsme agresívní vysunutou obranou, kterou se nám podařilo získat nějaké míče a rychle skórovat. A naopak co prošlo přes obranu pochytal Nemo v naší brance. Ve 12. minutě jsme vedli 9:2 a měli jsme nastartováno velmi dobře. V tomto nasazení jsme to ale nevydrželi dlouho a hosté se přece jen dokázali postupně dostávat do zápasu. Na naší straně se totiž opět projevila bolest posledních týdnů - špatná úspěšnost střelby. Je sice fakt, že v brance Hranic stál zkušený a výborný Kučerka, nicméně námi neproměněné stoprocentní šance to nijak neomlouvá. Byly to totiž naprosté "tutovky" z prostoru brankoviště, které se opravdu mají proměňovat.

Zejména naše střelecká nemohoucnost stála za tím, že do poločasu se náš náskok smrskl pouze na dvě branky. V druhém poločase se nám už tak velký náskok vybudovat nepodařilo, nicméně pořád jsme byli o krok vpředu. I přesto, že nás stále trápila úspěšnost střelby jsme, vzhledem k velké aktivitě a množství útoků, hosty přestříleli a nakonec jsme utkání dot8hli do vítězného konce 32:26.

Do konce roku už nás čeká jen středeční odveta čtvrtfinále ČP v Brně. Vezeme si k ní sice nevelký náskok tří branek ale při dobrém výkonu nemusí být postup nereálný. Takže si pro ten postup jedeme!

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: My si to vždycky zkomplikujeme sami tím, že neproměníme strašnou spoustu šancí. Zpočátku to vypadalo nádherně, vedli jsme o šest sedm branek. Zkoušeli jsme hrát obranu, kterou už nějakou dobu trénujeme, ale zatím ji nejsme schopni odehrát celý zápas, jen asi dvacetiminutový úsek. Musíme ji ještě dokonale zažít. Soupeře většinou přestřílíme, ale úspěšnost je slabá. Na ní budeme v zimě nejvíce pracovat, nutně ji potřebujeme zlepšit.