ne 2.4.2017 |

Vynutili jsme si pátý zápas! Pojeďte s námi!

Dnes jsme dokázali na domácí palubovce i podruhé vyhrát a o postupu do semifinále rozhodne až páté utkání v sobotu 8.4.2017 v Lovosicích.
Pokud nás chcete podpořit, můžete jet s námi. Stačí se do čtvrtka přihlásit na vrátnici haly. Autobus je zdarma!

Na začátku utkání se zdálo, že bude mít podobný průběh jak to včerejší, které se zejména v první půli neslo v duchu vysoké produktivity útočné hry obou mužstev. Rychle přibývaly branky na obou stranách a v deváté minutě to už bylo 6:6. Potom ale přišly naše chvíle - skoro patnáct minut jsme totiž nedovolili Lovcům skórovat. V naší brance se rozchytal Petr Mokroš a naopak Arturovi Adamíkovi v brance hostů se, stejně jako včera, příliš nevedlo. Je třeba ale říct že naše obrana brankáři pomohla o poznání víc než ta hostující. V průběhu patnácti minut jsme zaznamenali osm branek v řadě a vytvořili si tak náskok, který se později ukázal jako rozhodující. Svým pohybem, důrazem v útoku i obraně jsme si neustále udržovali vedení, které jsme po přestávce navíc dokonce navyšovali a to se ve 41. minutě po brance Geista vyšplhalo až na 24:14!

Hosté v závěru sice výsledek korigovali ale to bylo zejména díky tomu, že jsme prostřídali a hráči základní sestavy, na jejichž bedrech leželo hlavní penzum práce v už druhém utkání v krátké době, si šli odpočinout. Konec utkání tak zaslouženě prožívali na lavičce, protože trenéři mohli díky velkému náskoku poslat do hry i hráče, kteří si obvykle příliš nezahrají. Bezpečně jsme si v koncovce pohlídali zisk druhého bodu a v sérii si tak vynutili rozhodující páté čtvrtfinále v Lovosicích. Vítěz série se v semifinále střetne s Plzní, druhou semifinálovou dvojici tvoří Zubří a Dukla.

Alexandr Radčenko, hrající asistent trenéra HCB Karviná: „Dnes jsem opravdu maximálně spokojený. Snažili jsme se ubránit lovosické silné stránky a to se povedlo. Kluci zase zahráli jako tým, fungovala obrana a zachytal Peťa Mokroš. Jsem rád, že jsme nakonec mohli nasadit i mladé kluky a zahráli si tak všichni. V play-off je rozdíl ve skóre nepodstatný, takže jsme si to mohli dovolit.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice:
„Jsem opravdu velmi zklamaný. Prohrávat o deset, i když to nakonec bylo o čtyři, je opravdu moc. Od stavu 6:6 jsme nedali snad patnáct minut branku a dělali jsme opět chyby v útočné fázi. Takže jak jsem, říkal jsem po dnešku opravdu zklamaný.“