po 22.3.2004 | Hansel Radim

Vysoká výhra Karviné v Lounech.

Karviná si ve 27. kole HIL bez problémů poradila s celkem Loun.

V utkání 27. kola HIL musela Karviná, pokud nechtěla ztratit kontakt s čelem tabulky, stoprocentně bodovat. Do Loun odjela bez zraněného Zdráhaly, ke kterému se přidal ještě Rosťa Brůna. Domácí nastoupili bez svých opor Jordáka a Tancoše.

Již od počátku utkání si karvinští hráči vytvořili dvoubrankový náskok díky výborné obraně, za kterou stál opět spolehlivý Miloš Slabý. V útoku se o branky dělili všichni hráči, kteří nastoupili a tak ve 16. minutě svítil na ukazateli stav 8:6 pro Baník, který pak ještě zvýšil obrátky a náskok hostí se začal postupně zvyšovat. Karvinští hráči pak doslova vyhnali z branky Galiu, který za děravou obranou domácích neměl moc šancí. Proto při odchodu do kabin měli karvinští již šestibrankový náskok.

Do druhé půle nastoupila Karviná s velkou chutí, na hřišti se objevil i Kamil Heinz, který si spolu se Szymanskim udělal z branky domácích střelnici a náskok hostů narostl na osm branek. Louny se pak již jen zmohly na snížení náskoku Karviné na čtyři branky, proto byl ve 48 minutě stav 21:25 z pohledu domácích. Karvinský trenér Jiří Kekrt si vybral oddechový čas, aby hráče uklidnil. Pak Baník opět odskočil na rozdíl osmi branek a utkání dotáhl k úspěšnému konci. Kaňka na tomto zápase je ale chování domácích fanoušků, kteří tuto prohru neunesli a Karvinou vyprovodili vulgárními pokřiky, které se objevovaly již v průběhu utkání.