st 21.10.2009 |

Z Přerova si vezeme další dva body

Nováček z Přerova sice získal zatím jen dva body, ale dá se říct že nikde herně nezklamal a výsledky má velice těsné. V prvním kole odešel z naší palubovky poražen o pouhé čtyři branky a tak se nedá říct, že bychom měli před utkáním být nějak bez obav. Utkání jsme ale zvládli dobře a vezeme si z Přerova výrazné vítězství.

Více jak 35minut udržoval Přerov naději na dobrý výsledek proti Karviné, ale nakonec zkušený soupeř zvítězil přesvědčivě o jedenáct branek. V prvním poločase se hosté, byť celou dobu vedli, nedokázali utrhnout na větší jak čtyřbrankový náskok, který do poločasu Přerov dokázal snížit na rozdíl dvou gólů.

Na začátku druhého poločasu se dokonce domácí přiblížili na jednogólový rozdíl, ale Karviná rychle získala zpět uklidňující náskok. V 59.minutě Přerov prohrával 24:28, ale v poslední desetiminutovce Karviná spustila kanonádu a díky devíti vstřeleným brankám nakonec zvítězila 37:26.

Jozef Hanták (trenér Baníku OKD): „V prvním poločase se projevila naše fyzická únava z velmi nabitého programu. Ve druhém poločase už kluci plnili věci, na kterých jsme se dohodli. Dobře pracovala obrana, za kterou stál výborný Mrkva.“

Richard Buček (trenér Sokol HC Přerov): „Chtěli jsme hrát rychle dopředu, dostat soupeře pod tlak. V první polovině se nám to i místy dařilo, ale ve druhé jsme vydrželi jen deset minut. Pak se bohužel stalo to, co si myslím, že je základní rozdíl mezi Karvinou a námi – zatímco soupeř hrál kolektivně a dohrával do volných prostorů, my jsme začali bojovat jeden proti jednomu a zbytečně nás to stálo hromadu sil. Samozřejmě proti kvalitní obraně soupeře jsme s tím měli problémy a ztráceli jsme míče. S výkonem svého družstva jsem spokojen prvních čtyřicet minut. Těch zbylých dvacet mě mrzí, protože jsme už nebyli Karviná důstojným soupeřem.“