ne 28.3.2010 | Ivo Dudek

Zahájili jsme semifinále výborně.

První utkání semifinálové série jsme zvládli výtečně a porazili jsme Duklu Praha v její nové hale na Podvinném Mlýně. Ukázali jsme tak všem že přes to, že jsme postoupili do play off až ze čtvrtého místa, musí se s námi počítat a nic nikomu nedáme zadarmo.

Začátek vyšel mnohem lépe domácím. My jako bychom se ještě rozkoukávali po dlouhé cestě autobusem a už jsme prohrávali 0:4. Naštěstí toto rozehrávání netrvalo dlouho a rychle jsme se dostali do zápasu. Ve 13. munitě jsme už srovnávali na 6:6 a v minutě šestnácté jsme šli poprvé do vedení (8:7). Pak začala přetahovaná o každou branku. Ta ale skončila s blížícím se koncem poločasu. Ujali jsme se totiž vedení o tři branky.

Naši hráči hráli s vysokým nasazením, utkáním žila i celá lavička a bylo vidět, že máme obrovskou chuť do hry. Ta naopak jako by trochu scházela na straně domácích. Dobře hrál Polášek a toho si naši hráči začali hlídat a zastoupit jej nedokázal nikdo. Na naší straně se prosazovalo více hráčů - tradičně Petrovský se Šulcem a výborné utkání sehrál Jozef Hanták, který se stal našim nejlepším střelcem. Do střelecké listiny se zapsali všichni hráči s vyjímkou Romana Faráře, který chodil jen do obrany a Radka Kružíka. Tak měla obrana Dukly těžkou situaci, protože jsme hrozili ze všech postů.

Teď je jen třeba trochu krotit nadšení, připravit se na středeční druhý zápas. Je to jen vyhrané první utkání v sérii, která se hraje na tři vítězství. takže sice máme o krok napřed ale cesta za postupem do finále bude ještě dlouhá.

Pavel Pauza - trenér Dukly Praha: „Prohra nás samozřejmě mrzí, protože mám pocit, že do utkání jsme nevstoupili špatně. Byla tam koncentrace, byl tam důraz, ale postupně se to z naší hry vytrácelo. Jako by ze sebe hráči nesetřásli nervozitu z faktu, že už jde opravdu o hodně. Vlastně jsme se vrátili do zápasu až v momentě, kdy už soupeř výrazně vedl, a to bylo pochopitelně pozdě. Uspokojil mě jen Polášek, k němuž se však ostatní nepřidali,“

Martin Kostelník - HCB OKD: Musíme klukům poděkovat za disciplinovaný a bojovný výkon a pogratulovat k vítězství. Na hře domácích bylo vidět, že jim chybí zraněný Landa, pilíř obrany. Je dobře že se chytli všichni hráči a bojovali jsme jako tým. Dobře zachytal v druhém poločase Tomáš Mrkva. Splnili jsme tak cíl, za kterým jsme do Prahy jeli a teď musíme toto vítězství potvrdit doma.