HCB Karviná
Zápasy
pá 10.3.2023 | Ivo Dudek

Základní část Chance extraligy jsme ukončili vítězně.

Zápasové menu

Souboj mistrů svých zemí vyzněl lépe pro nás. Oba kádry byly poznamenány absencemi. Na naší straně chyběli reprezentanti Patzel, Solák, Harabiš a Galia, kteří jsou zrovna na reprezentačním srazu v rámci kvalifikačního dvoj duelu s Islandem.

Na straně Prešova také chyběly některé opory pro nemocnost v týmu a pro velkou vytíženost hráčů, protože Prešov hraje vlastně čtyři soutěže – Slovenskou a naši ligu, Seha Ligu a také EHF ligu.

Takže se jednalo, jak ve svém komentu po utkání výstižně shrnul trenér Brůna o jakýsi souboj „druhých lajn“ a pro hráče to určitě mělo přínos.

Vlastně celý zápas byl vyrovnaný a nehrála se vůbec špatná házená. Takže fanoušci, kteří našli cestu do naší haly určitě nelitovali. Na naší straně se střelecky dařilo Ptáčníkovi, který potvrdil své kvality a využil toho, že dostal dostatečnou porci herních minut ke vstřelení sedmi branek. K němu se přidaly tradiční opory jako Užek s Fulnekem, kteří zaznamenali shodně pět přesných tref. V brance chytal spolehlivě Mokroš, který se vrátil po nemoci.

Utkání vlastně rozhodlo až posledních deset minut. Prešov hrál 7 na 6, příliš tuto herní variantu nezvládl, a naopak jsme to byli my, kdo několikrát skóroval do prázdné branky a potrestali jsme tak nepřesné kombinace hostí. Šňůrou pěti branek jsme rozhodli o svém vítězství.

Teď už můžeme vyhlížet svého soupeře pro čtvrtfinále Chance extraligy. O něm rozhodne až poslední kolo základní části a v úvahu přichází ještě řada týmů. Mezi šestým Frýdkem Místkem a desátým Jičínem jsou pouhé dva body rozdílu, a tak bude poslední kolo mimořádně zajímavé. Takže svého soupeře se definitivně dozvíme až v sobotu 18.3, kdy se bude poslední kolo hrát.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Gernát Marek, trenér Prešova: „Kvalita kádrů byla na obou stranách oslabená, tak jako domácí neměli nějaké hráče, tak my jsme také měli juniory a právě ti mladí hráči udělali v některých momentech chybičky. Chtěli jsme ale vyhrát, chtěli jsme bojovat. V druhém poločase jsme hráli sedm na šest a to nám nevyšlo, dostali jsme z toho snad čtyři góly. Ale jinak jsme bojovali a hráli až do konce. Dnes to byl poslední letošní zápas v České lize a musím říct, že to bylo náročné. Bylo to pro nás 26 zápasů navíc, přidala se k tomu SEHA liga a to bylo fakt moc. I to cestování je náročné a hráči už toho mají dost, jsou bez energie. Věděli jsme, že Česká liga je kvalitní soutěž, že tady budeme i prohrávat. Koneckonců to bylo vidět včera, když jste porazili silný Island, prostě vaše házená má kvalitu“

Michal Brůna, trenér HCB Karviné:
„Za mě to byl dobrý zápas. Prešov přijel oslabený, my jsme byli taky a tak na sebe narazily druhé lajny. Takže zajímavý zápas. My jsme zahráli super druhý poločas, zvládli jsme v rozhodujících chvílích ubránit soupeřovu hry 7 na 6, kde jsme dali nějaké góly do prázdné branky.“

Fotogalerie