ne 25.3.2012 |

Základní část jsme zakončili vítězstvím

Na horké půdě Lovosic, které se letos marně snaží navázat na své loňské úspěšné tažení základní části, jsme uspěli a nedovolil jsme tak vedoucí Dukle a druhému Zubří, aby se nám před nadstavbou Tipgames Extraligy bodově vzdálili. Navíc jsme zvýšili náskok třetího Jičína už na sedm bodů.

Domácí se po nepodařených posledních zápasech chtěli rehabilitovat divákům a dokonce ve snaze o co největší diváckou kulisu vyhlásili pro dnešek vstup zdarma. Začátek utkání ale patřil nám. V první minutě jsme totiž dokázali dvakrát skórovat po rychlých akcích Petrovského a Chudoby. naše aktivní vysunutá obrana nutila domácí k chybám. Ti ale v brzké době srovnali jak hru a poté i skóre. V šesté minutě Landa srovnával na 3:3 a druhá polovina poločasu pak patřila spíše domácím.

Rozchytal se jim totiž Kylíšek a naší brankářům se spíše nedařilo. Trenér Trtík se snažil tento vývoj zvrátit střídáním brankáře. Do branky nastoupil na chvíli Adamík, ale ani jemu se nevedlo. Ve čtrnácté minutě, za stavu 10:5 pro domácí nemohlo přijít nic jiného, než oddechový čas. Trenér se snažil hráče trochu uklidnit a zastavit nápor domácích. Náskok Lovosic po oddechovém čase opravdu už nenarůstal a my začali pomalu stahovat. Brzo už byla naše ztráta jen dvě branky a to už se hraje jinak než s mankem pětibrankovým.

V poločase jsme prohrávali o tři branky a do druhé poloviny jsme nastoupili s odhodláním vývoj utkání otočit v náš prospěch. K výbornému výkonu se rozchytal Kuba Lefan a jeho zákroky i aktivní obranu jsme dokázali využívat k rychlým protiútokům. Ty se ukázaly jako největší naše zbraň. Domácí se nestíhali vracet a často jsme dokázali skórovat hned po obdržené brance. Tyto "snadné" branky musely působit pozitivně na růst našeho herního sebevědomí a naopak to Lovosické srážet. Už v 38. minutě bylo vyrovnáno (18:18) a vzápětí se skóre převážilo na naši stranu. Převzali jsme otěže zápasu do svých rukou a domácí už ke zvratu nepustili.

Neopakoval se tak dnes výpadek v poslední čtvrtině utkání jako v posledních duelech a doufejme, že nás tato nepříjemnost nebude pronásledovat už ani v nadcházejících zápasech nadstavby.